در سیاست خارجی و به تازگی گرفته شده متهاجم به نوبه خود در خاورمیانه و شمال آفریقا است. از یک دیپلماتیک با متحد ناتو فرانسه بیش از یک تحریم تسلیحاتی لیبی را به استقرار نیروهای ویژه در شمال عراق آنکارا به نظر می رسد به تازگی مایل به چالش متحدان و دشمنان به طور یکسان در تعقیب آن یک نقش بزرگتر در صحنه جهانی است.

تبلیغات

حتی با استانداردهای سال های اخیر ژوئن 2020 بسیار فعال ماه در ترکیه سیاست خارجی است. آن را به سرعت مشخص شد که اردوغان و پشتیبانی فنی برای سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی (GNA) در لیبی داده بود و آن را دست بالا را در مبارزه با شورشیان فرمانده خلیفه Haftar را ارتش ملی لیبی.

هرج و مرج به حال حاکم در لیبی پس از سرنگونی دیکتاتور معمر قذافی در سال 2011 است. Haftar راه اندازی جسورانه توهین آمیز در طرابلس در ماه آوریل 2019 با حمایت روسیه از مصر و امارات متحده عربی. در حالی که فرانسه به طور رسمی از این در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت در طرابلس پاریس متهم شده است از حمایت از Haftar سیاسی داشتن قبلا داده شده به او کمک نظامی برای مبارزه با شبه نظامیان اسلام گرا.

آنکارا نشان داد آن رشد اعتماد به نفس در خود لیبی استراتژی در ژوئن 20, هنگامی که آن را خواستار است که Haftar نیروهای بیرون از سرت یک محوری شهرستان ارتباط شرق و غرب لیبی – قبل از lambasting متحد ناتو فرانسه آن را متهم به “jeopardising” غربی داد امنیتی با حمایت از Haftar را نیروهای.

‘جغرافیای سیاسی رقابت با فرانسه

فرانسه و ترکیه روابط خصمانه بیشتر هفته بعد زمانی که رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی گفت: رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان که او یک “بازی خطرناک” در ارسال سلاح هوایی و پشتیبانی متفقین جنگجویان از سوریه به افزایش GNA – هشدار داد که فرانسه “را تحمل نخواهد کرد” از جمله اقدامات است.

اما حمایت ترکیه – با ارائه هواپیماهای بدون سرنشین اثبات به خصوص موثر – در نهایت منتقل پویا در GNA را به نفع.

“لیبی بخشی از یک دسته از درهم آمیختگی داستان” گفت: Howard Eissenstat یک ترکیه متخصص در سنت لارنس دانشگاه و پروژه در خاورمیانه دموکراسی است. “ترکیه به وضوح می بیند خود را به عنوان قادر بودن به بازی در یک نقش بزرگتر در صحنه جهانی; آن را می بیند و متحدان غربی آن به عنوان نه لزوما حمایت از آن شده است و مایل به بازی بیس بال به دفاع از آنچه در آن می بیند به عنوان منافع ملی.”

“از یک نظر این نشان دهنده یک نقش که آن را بسیار درست به مانند هر دولت دیگر و آن این ظرفیت به بازی” Eissenstat ادامه داد.

ترکیه می خواهد به “تقویت موقعیت خود به عنوان یک قدرت منطقه ای و افزایش ژئوپولیتیک رد پا در خاورمیانه و شمال آفریقا منطقه” افزود: Ozgur Unluhisarcikli, مدیر آلمانی مارشال صندوق آنکارا دفتر. “این به نوبه خود منجر به جغرافیای سیاسی رقابت با برخی از کشورها به عنوان مورد با فرانسه است.”

آنکارا روابط با متحدان ناتو ضربه دیگری پایین در ژوئن 10, وقتی, ترکی, نیروی دریایی, قایق های انجام شده رادار-هدف – نشان می دهد که یک حمله موشکی ممکن است ورودی در یک کشتی جنگی فرانسوی در تلاش برای نزدیک شدن به یک غیر نظامی ترکیه کشتی مظنون به contravening ناتو تحریم تسلیحاتی در لیبی. با توجه به دفاع رسمی از کوربه ناوچه “روشن” بود سه بار توسط ترکیه رادار.

فرانسه به نام برای ناتو برای بحث در مورد ترکیه را “تهاجمی” نقش در لیبی چند روز بعد. ناتو پس از آن راه اندازی شد رسیدگی به این حادثه.

دشمنی میان آنکارا و پاریس تشدید در جولای 1, زمانی که فرانسه اعلام کرد که آن را تعلیق دخالت خود در ناتو در دریای نگهبان عملیات در دریای مدیترانه اجرای تحریم تسلیحاتی لیبی.

خارجی سخنان چاووش اوغلو را رد کرد و فرانسه ادعا می کند و خواستار عذرخواهی از فرانسه برای “anti-ترکی اقدامات” ادعا که فرانسه “است گفت: در حقیقت به اتحادیه اروپا یا ناتو”.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا دیدار خواهد کرد در فرانسه درخواست به بحث در مورد روابط با ترکیه در جولای 13. اضافه کردن فتنه جاسوسی به دیپلماتیک slanging مطابقت آنکارا سفیر فرانسه در روز پنج شنبه تایید کرد که گزارش چهار ترکیه اتباع دستگیر شده بود به اتهام جاسوسی برای فرانسه اطلاعاتی خارجی آژانس DGSE (Direction générale de la Sécurité extérieure).

سابقه استقرار در عراق

ترکیه موفق حمایت از لیبی GNA ممکن است آنکارا بیشتر تعجب آور جغرافیای سیاسی برنده شده است. اما اردوغان دولت نیز تعجب بسیاری از ناظران در ماه ژوئن با یک بی سابقه استقرار در شمال عراق علیه نیروهای کرد.

از سال 1984 کردی, گروه شبه نظامی پ ک ک – به عنوان یک سازمان تروریستی توسط ترکیه و همچنین اتحادیه اروپا و آمریکا برپا کرده یک سری از مسلح قیام علیه دولت ترکیه. مانند خود Kemalist پیشینیان و آنتاگونیست اردوغان می بیند پ. ک. ک به عنوان یک تهدید وجودی برای ترکیه تمامیت ارضی.

این انگیزه نظامی ترکیه را به استقرار نیروهای زمینی در خاک عراق در ژوئن 17, حمله به اهداف پ. ک. ک در این کشور نیمه مستقل کردی در منطقه است. متهم بغداد و دولت کردستان اجرایی از عدم مقابله با پ. ک. ک مبارزان – که گفته می شود استفاده از این منطقه به عنوان یک پایگاه برای حمله به ترکیه – آنکارا فرستاده شده در نیروهای تکاور در کنار جنگنده های, حمله هلیکوپتر و هواپیماهای بدون سرنشین پس از بررسی های شدید توپخانه بمباران.

ارتش ترکیه بوده است جسارت خود را بهبود فن آوری قابلیت های Unluhisarcikli پیشنهاد کرد: “این کمپین را تبدیل به فعال تر و موثر به لطف توانایی های جدید ارتش ترکیه به دست آورده است به خصوص با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مسلح.”

در عین حال سوریه – جایی که آنکارا داده است حمایت از متحدان خود پس از جنگ داخلی آغاز شده در سال 2011 باقی مانده است تئاتر در ترکیه که بهترین و شناخته شده برای قابل توجه کردی. پس از شروع آن به طور مستقیم دخالت نظامی وجود دارد در سال 2016 ترکیه راه اندازی شد برای اولین بار در یک سری از حملات در سوریه نیروهای دموکراتیک (SDF) – کردی گروه که متفقین با قدرت های غربی در مبارزه علیه گروه دولت اسلامی اما که آنکارا می گوید که وابسته به پ. ک. ک.

ترکیه آخرین و بی پروا سوریه حمله پیروز اکتبر 2019 کمپین که دیدم آن حک کردن 20 مایل عمیق “منطقه امن” را تصرف کردند از SDF در امتداد مرز – خیلی به غم وغصه از قدرت های اروپایی. ترکیه گفت که ایجاد یک منطقه برای برخی از 3.6 میلیون پناهنده سوری در کشور اما منتقدان متهم آنکارا از پاکسازی قومی به عنوان ده ها هزار نفر از شهروندان کرد خانه های خود فرار کرد.

یک Damoclean شمشیر بیش از اروپا است ؟

اردوغان در پاسخ به اروپایی خشم با برگزاری یک شمشیر از Damocles بیش از این قاره ، بعد از یک گروه کر از اعتراضات از قاره decrying توهین آمیز – از جمله پاکسازی تقاضا که آنکارا “قرار دادن یک توقف به آن را به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است” – رئیس جمهور ترکیه گفت: در اکتبر 10: “هی اتحادیه اروپا از خواب بیدار. من دوباره آن را می گویند: اگر شما سعی می کنید به قاب عملیات ما به عنوان یک تهاجم وظیفه ما این است که ساده است – ما را به باز کردن درب و ارسال 3.6 میلیون مهاجر به شما.”

تحلیلگران اشاره کرد در آن زمان که اردوغان واکنش نمونه فقدان اهرم اتحادیه اروپا بیش از ترکیه است.

پاکسازی ابراز غضب با اردوغان همان روز: زمانی که یک خبرنگار از او پرسید برای مشاهدات خود را در ترکیه رئیس جمهور شوم شعارهای او گفت که او تا به حال “چیزی بیشتر” برای اضافه کردن به نظرات قبلی.

به عنوان در حال تحول لیبی وضعیت در زمان testy مبادلات دو جانبه به تمام عیار فرانکو ترکیه دیپلماتیک رویارویی پاکسازی شده و گسترده تر نقطه مورد غربی داد. رئيس جمهور فرانسه دو برابر شده است در سال 2019 اعلام در اقتصاد است که ناتو در حال تجربه یک “مرگ مغزی” اعلام کرد که دریای مدیترانه نیروی دریایی حادثه بین دو عضو ناتو به منزله “بهترین مثال از آن”.

“ترکیه شده است ضرب المثلی خار در ناتو جانبی برای سال در حال حاضر گفت:” رایلی بری ترکیه محقق در دانشگاه هاروارد. او گفت که اردوغان در سال 2017 اعلام کرد که ترکیه خواهد خرید S-400 هوا-سیستم دفاعی از روسیه انگیزه در بخشی از تمایل به “اعمال استقلال به غیر از غرب” – همچنان “بزرگترین نقطه کم در تاریخی داد”. بری پیش بینی کرد که فعال کردن این موشک را “به احتمال زیاد ماشه تحریم ها از آمریکا و دیگر اعضای ناتو”.

اما در حالی که اردوغان مهاجر تهدید به او یک کارت مغلوب ساختن پیشی جستن بیش از قدرت های اروپایی به نظر می رسد او بیمار می تواند به خشم ایالات متحده است. آمریکا تحریم ها ممکن است نشان می دهد محدودیت های هدیه خود را برای بازی بیس بال – با توجه اقتصادی ترکیه آسیب پذیری و ما تسلط جهان بخش مالی.

ترکیه ارز بحران بدهی به یک نقطه بحرانی در ماه اوت سال 2018 پس از واشنگتن تحریم هایی را علیه مقامات دولتی ترکیه در واکنش به بازداشت یک کشیش آمریکایی. Coronavirus بحران بیشتر در معرض مداوم مشکلات اقتصادی – بدهی بالا و به سرعت در حال تخلیه ذخایر ارز خارجی — هنگامی که لیره ترکیه سقوط به پایین ترین رکورد در برابر دلار در ماه مه.

بری گفت که در نور از این همه “آیا ترکیه با نامزدی در خاورمیانه ثبات اقتصادی تا حد زیادی بستگی به وضعیت آمریکا و ترکیه روابط”.

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.net