صادر شده در:

رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی و نخست وزیر جدید ژان کستکس به نام یک دولت جدید در روز دوشنبه که ممکن است در شگفتی. اما انتصاب پیشرو دفاع جنایی وکیل اریک Dupond-Moretti های مخوف رقم در دادگاه به سر وزارت دادگستری بود هر آينه رئیس در میان آنها است.

تبلیغات

59-ساله Dupond-Moretti هیچ غریبه ای به کانون توجه است. شناخته شده برای خود را outspokenness به عنوان به خوبی به عنوان برخی از سمی خصومت نسبت به قضات ستاره وکیل است که با نام مستعار “Acquittator” — یک جا رختی از تبرئه و نابودگر — برای او درخشانی در دفاع از مشتریان. او جایگزین سوسیالیستی فقیه نیکول Belloubet در کار است.

Dupond-Moretti به ویژه در بسیاری از بالاترین مشخصات محاکمات در سال های اخیر است. او در دفاع از سیاستمداران پاتریک Balkany و ژروم Cahuzac در مالیات خود را به موارد تقلب. در سال 2017, او در بحث دفاع از Abdelkader مره برادر تولوز تروریستی محمد مره.

“این سخت ترین دادگاه از من حرفه ای” Dupond-Moretti گفت: در آن زمان. “من یک راست bollocking من توهین شد. مردم گفت: من یک شرم به حرفه من. تهدید مردم فرزندان من است.” اما آن را “یک افتخار برای من” به دفاع از او گفت:.

این وکیل همچنین توضیح داد که وظیفه او نیست اما اخلاق قانون و گفت که او می تواند در دفاع از “هیتلر به عنوان یک فرد” اگر او تا به حال از او پرسید اما “در شرایط نه توجیه ایدئولوژی نازی ها”.

در اوایل سال جاری Dupond-Moretti پیوست بنیانگذار ویکی لیکس جولیان آسانژ بین المللی دفاع تیم.

نیروی غیر قابل توقف

Dupond-Moretti کار خود را آغاز کرد در دوئه شمال فرانسه در سال 1984. در طی بیش از 30 سال در دادگاه او برنده بیش از 120 تبرئه برای مشتریان از این رو Acquittator گوشته. او در دفاع بیکر Roselyne گدار در بدنام اوتریو کودک سوء استفاده جنسی مورد استاد دانشگاه ژاک Jb بود که متهم به قتل همسرش و ژان Castela را متهم کرد که دستور قتل کلود Érignac بالاترین رتبه نماینده دولت فرانسه در جزیره کورس با موفقیت اخذ تبرئه در هر مورد.

معروف Dupond-Moretti جلو نمی مشت در دادگاه. او با استفاده از اعمال فیزیکی قد در دادگاه به اعمال فشار بر شهود دادستان طول بسیار متشنج لحظات او به نظر می رسد یک نیروی غیر قابل توقف برای دفاع.

نامگذاری ستاره وکیل به سر وزارت دادگستری در محل Vendôme در قلب پاریس می آید به عنوان یک شگفتی نیست حداقل در نور تندرو مواضع Dupond-Moretti گرفته شده در برابر قضات در فرانسه. سیاسی او تا به حال همیشه در نظر گرفته شده است به سمت چپ متمایل بود و حمایت حداقل در خصوصی رهبر حزب سوسیالیست Martine Aubry برای این حزب نامزدی پیش از سال 2012 انتخابات ریاست جمهوری. Dupond-Moretti که شریک کانادا ستاره پاپ ایزابل Boulay شده بود قرار است به آغاز یک نظر در بخش صبحگاهی رادیو اروپا 1 در پاییز.

وکلا خوشحال قضات نگران

“این نامزدی تسکین دهنده حرکت به سوی وکلا” Christiane Féral-Schuhl رئيس جمهور از ملی نوار شورا به خبرگزاری فرانسه گفت. “وکلا انتظار قوی سیاسی اقدامات یک وزیر که آنها را پشتیبانی می کند که می داند آنچه در آن است به یک وکیل. اریک Dupond-Moretti incarnates که” اضافه شده Féral-Schuhl که سازمان نشان دهنده 70,000 فرانسوی وکلا.

“از رابرت Badinter [به طور گسترده ای مورد احترام شکل که shepherded پایان مجازات اعدام در فرانسه] بدون قضایی وکیل شده بود به عنوان وزیر دادگستری اشاره کرد Estellia Araez رئیس جمهور از سمت چپ متمایل وکیل اتحادیه فرانسه (SAF). “این است فرخنده که یک همکار که همیشه در دفاع از آزادی دکلمه محل وکلا در دادگاه و کسانی که در زمان جنگ در برابر اصلاحات حقوق بازنشستگی بود به نام وزیر دادگستری,” او اضافه شده است.

قضات با این حال به نظر می رسد کمتر مشتاق. Lucille Rouet که سر به سمت چپ متمایل Magistrature اتحادیه (SM) گفت: او “شگفتی در مورد این سیگنال”. “ما در حال تعجب کمی با توجه به تازه ترین اظهارات در مورد PNF [ملی دادستان خدمات تخصصی در جرایم مالی] و در مورد برخی قضات” قاضی گفت: گفت او امیدوار است Dupond-Moretti خواهد شد “باید قلب خود را تنظیم در آشتی قضایی بازیگران” وکلا و قضات در پست جدید خود را.

در واقع نامگذاری چنین یک شخصیت قوی به سر وزارت دادگستری پس از Dupond-Moretti ثبت یک شکایت حقوقی در پی افشاگری بیش راز شنود ملی مالی جرم دادستانی.

اواخر ماه گذشته Dupond-Moretti متهم به جرائم مالی ایرباس بازیگری مانند “ام آی فایو” جاسوسی بر روی او رفتن را از طریق او و دیگر وکلای تلفن سوابق به شناسایی یک اصطلاح مول در یک رسوایی شنود.

او همچنین محکوم قضات قدرت و به نام برای فراگیر مشاوره در سیستم عدالت.

(FRANCE 24 با AFP)

tinyurlv.htclck.ruulvis.netshrtco.de