صادر شده در: اصلاح:

افراد مسلح با حمله به یک بیمارستان در پایتخت افغانستان کابل در روز سه شنبه بین المللی که در آن انسان دوستانه سازمان پزشکان بدون مرز نیز شناخته شده توسط خود فرانسوی مخفف پزشکان اجرا می شود یک کلینیک زنان و زایمان, مقامات گفت.

تبلیغات

افغانستان در وزارت کشور گفت: حداقل هشت نفر کشته شدند در حمله داشت-e-Barchi بیمارستان و چندین مجروح شدند.

100-تخت دولت-اجرای تاسیسات پشتیبانی توسط پزشکان بدون مرز, که, همچنین شناخته شده توسط آن نام فرانسوی پزشکان بدون مرز (MSF) گفت: وحیدالله Mayar سخنگوی وزارت بهداشت عمومی.

وجود دارد هیچ ادعای فوری مسئولیت اما طالبان گفت: آنها درگیر شدند.

نیروهای امنیتی مشغول به کار بودند برای مقابله با حمله های وزارت کشور ، او اضافه کرد که معاون وزیر بهداشت ممکن است مراجعه به درمانگاه در زمان حمله.

دو دیگر منابع امنیتی گفت: انفجار تا به حال شنیده شده است در سایت.

MSF را بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر. آن را می گوید در وب سایت خود این عمل یک کلینیک زنان و زایمان در بیمارستان در یکی از کابل فقیرترین محلات.

خشونت سراسر کشور

یک سری از حملات خونین صورت گرفته در پایتخت در ماه های اخیر ادعا شده توسط گروه دولت اسلامی.

روز دوشنبه نیروهای امنیتی گفت که آنها تا به حال بازداشت سه تن از به اصطلاح گروه دولت اسلامی (IS) از جمله یک رهبر منطقه ای.

هفته گذشته نیروهای امنیتی کشته و بازداشت چند تن از اعضای یک سلولی است که گفت: مقامات مسئول چندین بالا مشخصات حملات در کابل از جمله یکی در یک معبد سیک در ماه مارس است.

کنار جاده انفجار در پایتخت در روز دوشنبه که به زخمی شدن چهار غیر نظامی بودند ادعا شده توسط گروه.

افغانستان نیز در مواجهه با خشونت در سراسر این کشور از طالبان حتی در حالی که ایالات متحده تلاش می کند به طلیعه چیزی بودن در مذاکرات صلح پس از امضای خروج نیروهای نظامی توافق در ماه فوریه با نظامیان.

طالبان می گویند که آنها در حال برگزاری بازگشت از حمله به مراکز شهری و عملیات خود را با هدف نیروهای امنیتی دولت.

(FRANCE 24 با رادیو فردا)

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de