صادر شده در: Modified:

سازمان بهداشت جهانی کشورهای عضو توافق کردند که روز شنبه به مستقل پروب به آژانس سازمان ملل متحد را coronavirus واکنش آمریکا به انتقاد نصب شده بر دست زدن به آن از بیماری همه گیر.

تبلیغات

کشورهای در که سالانه مجمع برگزار شد و تقریبا برای اولین بار به تصویب یک قطعنامه با اجماع اصرار یک پاسخ مشترک به بحران است.

این قطعنامه که توسط اتحادیه اروپا خواستار یک “بی طرف و مستقل و ارزیابی جامع” از واکنش بین المللی به این بیماری همه گیر است که تا کنون آلوده به بیش از 4.8 میلیون نفر کشته و بیش از 318,000.

آن گفت: این تحقیقات باید شامل یک کاوشگر از “اقدامات که وقت خود را-خطوط مربوط به Covid-19 همه گیر”.

ایالات متحده نه جدا کردن خود از اجماع به عنوان برخی از آنان می ترسید پس از واشنگتن متنبه که در اولین روز از مجمع روز دوشنبه و حمله کردن بیشتر در برابر چین بیش از نقش آن در شیوع.

‘عروسک خیمه شب بازی از چین’

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تهدید اواخر دوشنبه به جلو و ایالات متحده از این که آن را متهم به botching جهانی coronavirus پاسخ و یک “عروسک خیمه شب بازی از چین”.

نظرات خود را که جلب سخت ملامت از پکن آمد و پس از او وزیر بهداشت الکس آذر پیش از آن در روز اصرار داشت که “شکست” برای به دست آوردن و ارائه اطلاعات حیاتی در Covid-19 ثابت کرده مرگبار.

“ما باید فرانک در مورد یکی از دلایل اصلی این شیوع چرخید خارج از کنترل وجود دارد که شکست های این سازمان برای به دست آوردن اطلاعات است که جهان نیاز و عدم هزینه های بسیاری از زندگی” آذر گفت: در یک ویدیو به آدرس که مجمع.

>> با وجود ستایش برای Covid-19 پاسخ تایوان محروم از که مونتاژ

او خواستار بررسی مستقل “هر جنبه ای” از آژانس سلامت سازمان ملل متحد در پاسخ به این بیماری همه گیر.

در حالی که رئیس Tedros Adhanom Ghebreyesus روز دوشنبه با استقبال از فراخوان برای بررسی او اصرار وجود دارد بدون نیاز دراماتیک تعمیرات اساسی سازمان است.

آنچه جامعه جهانی نیاز به انجام, او گفت:, این است که برای “تقویت پیاده سازی و سرمایه گذاری در سیستم ها و سازمان های آن است — از جمله که”.

آمریکا برای طفره رفتن از مسئولیت’

مغلوب ساختن پیشی جستن قفل شده در یک تلخ تف با پکن ادعا آن را پوشش اولیه شیوع بیماری در چین در اواخر سال گذشته قبل از این بیماری به هر طریقی مرگ و ویرانی اقتصادی در سراسر این سیاره است.

با بیشتر مرگ و میر و موارد در ایالات متحده بیش از هر کشور دیگری تا کنون تحت فشار آمریکا سرزنش کرده که برای انجام نمی دهد به اندازه کافی برای مبارزه با اولیه آن گسترش یافته است.

مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر به حالت تعلیق در آمریکا کمک های مالی به سازمان ملل متحد و پس از او در کاخ سفید نظر دوشنبه, او توییتی نامه ای به او فرستاده بود به Tedros تهدید به توقف دائمی و خارج از سازمان.

این به نوبه خود باعث واکنش های تند از پکن متهم کرد که واشنگتن در روز سه شنبه از “طفره رفتن از مسئولیت”.

در حاشیه افزایش ردیف اتحادیه اروپا روز سه شنبه شدت حمایت خود را از چه کسی است.

“این زمان برای همبستگی نه زمان برای انگشت اشاره و یا برای تضعیف همه جانبه همکاری” اتحادیه اروپا در امور خارجه سخنگوی Virginie Battu-Henriksson به خبرنگاران در بروکسل.

روز سه شنبه قطعنامه ای که به مجلس — که الزام آور نیست و ذکر هیچ کشور توسط نام — نیز نامیده می شود برای کشورهای متعهد به حصول اطمینان از “شفاف و عادلانه و به موقع دسترسی” به هر گونه درمان یا واکسن توسعه یافته در برابر Covid-19.

و آن را خطاب به بحث از منشاء این ویروس که اولین ظهور در چین در اواخر سال گذشته در نشستی که برای کمک به بررسی “زئونوز منبع ویروس و مسیر معرفی به جمعیت انسانی”.

(FRANCE 24 با AFP)

tinyurlv.htclck.ruulvis.netshrtco.de