جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام جدید شیوع ابولا

صادر شده در: اصلاح شده:

جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام جدید اپیدمی ابولا در روز دوشنبه در غرب شهر مبندکا بیش از 1000 متر (620 مایل) به دور از جریان شیوع همان ویروس مرگبار در شرق.

تبلیغات

وزیر بهداشت Eteni Longondo گفت: چهار نفر که فوت در مبندکا تایید شد به عنوان موارد مثبت زیر تست در ملی پزشکی و آزمایشگاهی در پایتخت کینشاسا.

“ما باید یک بیماری همه گیر ابولا در مبندکا,” Longondo به خبرنگاران گفت:. “ما در حال رفتن به بسیار سرعت ارسال آنها واکسن و دارو است.”

شیوع بیماری تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus که در توئیتر خود نوشت: “این شیوع یک یادآوری است که #COVID19 است که نه تنها تهدید سلامت مردم ،

کنگو شده است در تلاش برای پایان دادن به نزدیک به دو سال از شیوع ابولا در نزدیکی مرزهای شرقی آن با رواندا و اوگاندا که به کشته شدن بیش از 2200 نفر دوم در جهان مرگبارترین شیوع این بیماری در ضبط.

آن روز دور در مارس از اعلام پایان است که شیوع آن دهم پس از این ویروس کشف شد و در سال 1976 زمانی که زنجیره ای از عفونت تایید شد در شرق. اما هیچ مورد جدید تشخیص داده شده اند وجود دارد در بیش از 30 روز است.

(رویترز)

tinyurlv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>