هزاران نفر در پاریس در اعتراض نژادی و بی عدالتی به عنوان جورج فلوید قتل طنین انداز فراتر از ما

پلیس ضد شورش شلیک گاز اشک آور شنبه عنوان های پراکنده معترضان در پاریس حلیم آنها را با باقی مانده و مجموعه آتش سوزی در یک تظاهرات غیر مجاز در برابر نژادی و بی عدالتی و سنگین-دست پلیس تاکتیک.

تبلیغات

چند هزار نفر قبلا بسیج مسالمت آمیز برای دو ساعت در اصلی دادگاه پاریس به عنوان جهانی خشم و انزجار بیش از آنچه که اتفاق افتاده است به جورج فلوید در ایالات متحده افروخت ناکامی در سراسر مرزها و قاره است. معترضان همچنین ادای احترام به آدما Traoré یک مرد سیاه و سفید که در بازداشت پلیس درگذشت.

پلیس ممنوع کرده بود این اعتراض به دلیل coronavirus محدودیت هایی که ممنوع کرده بود هر تجمع بیش از 10 نفر.

به عنوان تظاهرات زخم کردن پلیس با شلیک گاز اشک آور و معترضان دیده می شود می تواند پرتاب باقی مانده است. دو آتش کوچک را شکست و سبز و خاکستری موانع اطراف یک سایت ساخت و ساز شد زدم.

تنش نیز فوران در یک مربوط به اعتراض در جنوب شهر مارسی است.

قبلا راهپیمایی هزاران نفر در سیدنی استرالیا بزرگترین شهر شعار “نمی توانم نفس بکشم” و عبارات از خشم فوران در زبان های متعدد در شبکه های اجتماعی با هزاران نفر از سوئدی ها به پیوستن به یک آنلاین اعتراض و دیگران صحبت کردن تحت پرچم #BlackOutTuesday.

دیپلماتیک خشم پرکوله شده بیش از حد با اتحادیه اروپا را بالای سیاست خارجی رسمی گفت: بلوک بود “شوکه و وحشت زده” توسط Floyd مرگ است.

‘انعکاس’ جورج فلوید

به عنوان تشدید اعتراضات در سراسر جهان همبستگی خود را با ما تظاهر کنندگان به طور فزاینده ای مخلوط با محلی نگرانی.

“هنگامی که شما حاضر به درمان این مشکل نژادپرستی … آن منجر به آنچه ما می بینیم در ایالات متحده گفت:” دومینیک Sopo رئیس فرانسوی گروه فعال SOS Racisme. “مورد جورج فلوید پژواک آنچه ما از ترس در فرانسه است.”

فلوید درگذشت, هفته گذشته پس از یک افسر پلیس فشرده زانو خود را به گردن خود برای چند دقیقه و حتی پس از او متوقف شد و شفاعت برای هوا. مرگ تنظیم کردن تظاهرات که در سراسر امریکا و فراتر از آن.

ترس از coronavirus باقی می ماند نزدیک به سطح بودند و دلیل ذکر شده توسط پلیس برای ممنوعیت شنبه اعتراض در دادگاه پاریس. تجمع بیش از 10 نفر باقی می ماند ممنوع در فرانسه به عنوان بخشی از ویروس سلول اقدامات است.

اما پاریس در اعتراض به برنامه های جلب توجه آنلاین و تظاهرکنندگان نشان داد به هر حال. تظاهرات نیز برگزار شد در دیگر شهرهای فرانسه در افتخار Traoré که در مدت کوتاهی پس از دستگیری او در سال 2016 و در همبستگی با آمریکایی ها نشان دادن در برابر فلوید مرگ است.

این Traoré مورد تبدیل به سمبل مبارزه علیه خشونت پلیس در فرانسه. شرایط مرگ 24 ساله فرانسوی از مالی منشاء هنوز تحت بررسی پس از چهار سال از متناقضی گزارش های پزشکی در مورد آنچه اتفاق افتاده است.

وکیل برای دو تا از سه افسر پلیس که در دستگیری Rodolphe Bosselut گفت: فلوید و Traoré موارد “باید به شدت به چیزی برای انجام با هر یک از دیگر”. Bosselut آسوشیتدپرس گفت که Traoré مرگ نبود مرتبط با شرایط بازداشت خود اما عوامل دیگر از جمله از قبل موجود شرایط پزشکی.

Traoré خانواده می گوید او از خفگی به دلیل تاکتیک های پلیس – که آخرین کلمات او بود “من نمی توانم نفس بکشم.”

3,000 مارس در سیدنی استرالیا

“من نمی توانم نفس بکشم” نیز نهایی کلمات دیوید Dungay 26 ساله بومی مردی که در سیدنی زندان در سال 2015 در حالی که مهار پنج سپاه پاسداران است.

به عنوان 3,000 مردم در راهپیمایی مسالمت آمیز از طریق سیدنی گفت: بسیاری از آنها الهام گرفته شده است مخلوطی از همدردی برای آمریکایی های آفریقایی تبار در میان جریان تظاهرات خشونت آمیز در آمریکا و به درخواست تغییر در استرالیا درمان آن بومی به خصوص مربوط به پلیس است. بیشتر جمعیت استرالیا در مجاز تظاهرات همچنین شامل معترضان از آمریکا و جاهای دیگر.

“من اینجا هستم تا برای مردم و برای ما افتاده برادران و خواهران خود در سراسر جهان گفت:” سیدنی بومی زن آماندا تپه 46 با حضور در این تجمع با دختر و دو برادرزاده.

“چه اتفاق می افتد در امریکا می درخشد نور را در وضعیت اینجا. مهم نیست که اگر آن را در مورد درمان از مردان و زنان از اینجا و یا از یک کشور دیگر; به اندازه کافی به اندازه کافی است,” او گفت:.

در مجموع 432 بومی استرالیایی کشته شده در پلیس بازداشت و پس از یک سال 1991 کمیسیون سلطنتی استرالیا بالاترین سطح از تحقیقات رسمی – به بومی مرگ و میر در بازداشت به گفته روزنامه گاردین.

استرالیا نیز هرگز امضا پیمان با این کشور بومی مردم که رنج می برند بالاتر از متوسط نرخ مرگ و میر نوزادان و سلامت فقیر به علاوه کوتاه امید به زندگی و کاهش سطح آموزش و پرورش و اشتغال از سفید استرالیایی.

یکی دیگر از تظاهرات برنامه ریزی شده روز سه شنبه در پایتخت هلند لاهه و بیش از 6000 نفر با حضور در سوئد-سازمان آنلاین در اعتراض به حمایت اکسپرس با سیاه زندگی مهم جنبش است. در میان سخنرانان بود Aysha جونز یک گامبیا-متولد و سوئد بر اساس فعال و وبلاگ نویس مد.

جونز گفت: اعتراض مهم بود برای نشان دادن حمایت از مردم در امریکا, اما همچنین به یاد سوئدی ها که نژاد پرستی “وجود ندارد در اینجا آن را بسیار واقعی و مردم آزار بودن از آن”.

تظاهرات در کشورهای مختلف برنامه ریزی شده در هفته بعد از جمله یک رشته از تظاهرات در مقابل سفارتخانه های آمریکا در روز شنبه.

دیپلماتیک نگرانی

درام سیاسی و اجتماعی در آمریکا به خود جلب کرد افزایش دیپلماتیک نگرانی است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ Borrell اظهارات در بروکسل بودند قویترین آمده از 27 کشور اتحادیه اروپا گفت فلوید مرگ ناشی از سوء استفاده از قدرت است.

Borrell به خبرنگاران گفت که “مانند مردم ایالات متحده, ما شوکه شده و وحشت زده از مرگ جورج فلوید”. او تاکید کرد که اروپایی ها “حمایت از حق اعتراض مسالمت آمیز و همچنین ما در محکوم کردن خشونت و نژاد پرستی از هر نوع و مطمئن برای تماس با ما برای ده تشدید تنش”.

وزیر امور خارجه آلمان Heiko Maas گفت: تظاهرات مسالمت آمیز در آمریکا زیر فلوید مرگ هستند “قابل فهم و بیش از مشروع است.”

“من فقط می توانم ابراز امید که تظاهرات مسالمت آمیز نیست و منجر به ادامه خشونت اما حتی بیشتر ابراز امیدواری کرد که این تظاهرات یک اثر در ایالات متحده” Maas گفت.

بیشتر رهبران آفریقایی در حال صحبت کردن قتل فلوید.

“این نمی تواند درست است که در قرن 21, ایالات متحده آمریکا این سنگر و استحکامات از دموکراسی همچنان به دست و پنجه نرم کردن با مشکل سیستمیک نژادپرستی” غنا رئیس جمهور نانا Akufo-Addo در بیانیه ای گفت:, و اضافه کرد که مردم در سراسر جهان شوکه و پریشان.

کنیا رهبر مخالفان و نخست وزیر سابق Raila اودینگا ارائه یک نماز برای ما “که وجود عدالت و آزادی برای همه انسان ها که امریکا کشور خود”.

مانند برخی در آفریقا که صحبت کردن اودینگا همچنین با اشاره مشکلات در خانه گفت: قضاوت از مردم با شخصیت به جای رنگ پوست “یک رویای ما در آفریقا بیش از حد مدیون شهروندان ما”.

(FRANCE 24 با AP)

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>