سازمان ملل متحد اهدا کننده سازمان ملل تعهد $1.35 میلیارد دلار برای کمک به جنگ زدگان, Covid-آمار یمن

کمک کنندگان بین المللی وعده داده شده $1.35 میلیارد دلار در کمک های انسان دوستانه به یمن در روز سه شنبه سازمان ملل متحد کمک رئیس علامت Lowcock گفت: حمایت کنفرانس برای کمک به کشور جنگ زده.

تبلیغات

سازمان ملل متحد رئیس آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ شنبه به دنبال بالا بردن $2.41 میلیارد دلار برای حمایت از یمن ویران شده توسط جنگ و کوروناویروس در کنفرانس کشورهای کمک کننده به میزبانی عربستان سعودی در ششمین سال از آن مداخله نظامی.

این کنفرانس های مجازی می آید به عنوان کمک گروه هشدار می دهند این ویروس می تواند ویران در یمن پس از سالها جنگ و در میان فلج کمبود بودجه.

“ما در یک مسابقه در برابر زمان” گفت: دبیرکل سازمان ملل متحده با اشاره به این حادثه تلخ.

“کمک سازمان برآورد آنها نیاز به $2.41 میلیارد دلار به پوشش ضروری کمک از ماه ژوئن تا دسامبر از جمله برنامه ها برای مقابله با Covid-19.”

بدون نیاز بودجه بیش از 30 از 41 عمده سازمان ملل متحد برنامه ها در یمن می تواند در چند هفته آینده اشاره به این حادثه تلخ هشدار داد.

“مقابله با Covid-19 بالای موجود بشردوستانه اضطراری نیاز به اقدام فوری” او اضافه شده است.

بحران انسانی

یمن است که در حال حاضر گریبانگیر توسط چه سازمان ملل متحد جهان را بدترین بحران انسانی, با ده ها هزار نفر کشته و حدود چهار میلیون نفر آواره جنگ و ده ها هزار نفر مبتلا به سوء تغذیه و بیماری است.

عربستان سعودی یک بازیکن کلیدی در این درگیری که تعداد خود را به عنوان یک کمک کننده به یمن متعهد شدند که یک بسته کمک به ارزش 500 میلیون دلار در این رویداد است.

انگلیس پیشرو تامین کننده سلاح به عربستان سعودی, در پا با یک بسته کمک های جدید آمریکا به ارزش £160 میلیون (200 میلیون دلار).

“این هدف انگلستان بسته کمک را به معنای تفاوت میان مرگ و زندگی هزاران نفر از یمنی که در حال حاضر نیز در صورت تهدید از coronavirus” وزیر امور خارجه Dominic Raab در بیانیه ای گفت.

آلمان اعلام کرد که 125 میلیون یورو ($139.8 میلیون) در کمک به یمن است.

Lowcock سازمان ملل متحد تحت-دبیر کل برای امور انسان دوستانه گفت: $180 میلیون از بودجه مورد نیاز شد مورد نیاز برای مبارزه با این سرعت گسترش ویروس.

اشاره به این حادثه تلخ گفت: عملا سرمایه عدن گزارش نشان داد که میزان مرگ و میر از Covid-19 شد “در میان بالاترین در جهان”.

به عنوان coronavirus گسترش برخی از 5.5 میلیون نفر در خطر از دست دادن دسترسی به مواد غذایی و آب تمیز در یمن در سال جاری گفت: یک نظرسنجی که توسط 24 بین المللی, کمک, گروه, از جمله کودکان را نجات دهید.

“بزرگترین بحران انسانی در جهان است در حال حاضر مرکب بی سابقه ای همه گیر” بیانیه ای گفت:.

‘در حال اجرا خارج از زمان’

عربستان سعودی که منجر به مداخله نظامی در برابر ایران و حمایت از شورشیان حوثی است کمک میلیاردها دلار کمک به یمن در سال های اخیر است.

اما ائتلاف به رهبری عربستان سعودی نیز به طور گسترده ای مورد سرزنش تلفات غیرنظامیان در این حملات که فعالان می گویند تحت فشار قرار دادند در این کشور عمیق تر به بحران است.

یک شورشی سخنگوی برکنار شده عربستان سعودی در کنفرانس به عنوان “احمقانه تلاش برای (براق) جنایات خود را” با توجه به حوثی-اجرای Al-مسیره تلویزیون.

“عربستان سعودی را نگه می دارد تلاش برای ماست مالی کردن آن ائتلاف و نقش آن در تعمیق فاجعه انسانی در یمن اما شرکت میزبانی وب بودجه رویداد نمی خواهد هر کسی احمق” گفت: Afrah ناصر یمن محقق دیده بان حقوق بشر.

“ائتلاف به رهبری عربستان سعودی همراه با دادگاهی است که باید وحشیانه رفتار شهروندان و مانع کمک ها باید بلافاصله … پایان دادن به بحران انسانی در یمن که همه آنها مسئول است.”

سازمان ملل متحد ینس Laerke هشدار داده است که کمک های سازمان در حال رفتن به سمت “پرتگاه مالی” به دلیل کمبود بودجه است که تهدید کلیدی سازمان ملل متحد برنامه.

“کسانی که داده اند نشانه ای از وعده (می خواست) به واقع پرداخت اوایل به خاطر عملیات در یمن است به شدت, به شدت با کمبود بودجه روبرو” گفت: Laerke سخنگوی سازمان ملل انساندوستانه سازمان رسید.

مقامات بالا از دیگر آژانس های سازمان ملل در یمن نیز به دادگاه تجدید نظر فوری بین المللی پشتیبانی می کند.

“ما به طور فزاینده ای نگران در مورد وضعیت در یمن” از مقامات یونیسف از برنامه جهانی غذا و سازمان جهانی بهداشت گفت: در یک بیانیه مشترک. “ما در حال اجرا خارج از زمان.”

Covid-19 ‘فاجعه’ هشدار

بین المللی پزشکی خیریه پزشکان بدون مرز (MSF) هشدار داده است که یمن در برابر یک “فاجعه” از این بیماری همه گیر.

سازمان ملل متحد می گوید Covid-19 به احتمال زیاد در حال حاضر در حال گسترش در سراسر یمن در حالی که دولت یمن رسما ثبت شده و تنها چند صد نفر.

“Covid-19 ایجاد نیازهای جدید وجود دارد اما (آن) است که فقط در آخرین چالش در حال حاضر رو به وخامت وضعیت” گفت: Abdullah al-Rabeeah سرپرست کل از اقدام عربستان در ممانعت از کمک های بشر دوستانه و امداد مرکز.

“یمن نیاز به مقدار زیادی از کمک نه به خاطر ضعف سیستم بهداشت و درمان.”

درگیری بین دولت یمن و نیروهای حوثی تشدید مارس 2015 زمانی که ائتلاف به رهبری عربستان سعودی مداخله علیه شورشیان پس از تصرف این کشور.

بیشتر muddying آب در حال تنش بین دو ضد متحدان حوثی – دولت یمن و جنوب جدایی طلبان اعلام کرد که خود حکومت در جنوب یمن در آوریل 26.

(FRANCE 24 با خبرگزاری فرانسه و رویترز)

tinyurlv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>