سومالی را به رسمیت می شناسد اعتراض رهبر در نیمه مستقل مرز دولت

صادر شده در:

سومالی دولت روز یکشنبه به طور رسمی به رسمیت شناخته شده و اعتراض رهبر نیمه مستقل Jubaland دولت پس از ماه افزایش تنش و مسلح کردند.

تبلیغات

احمد Madobe سابق warlord شد و انتخاب مجدد به عنوان رئیس دولت در ماه اوت سال 2019 در انتخابات را تحریم توسط دولت فدرال که حمایت از یک نامزد وفادار در انتخابات موازی

این Jubaland بحران روابط تیره و تار بین کنیا—که مورد حمایت Madobe—و سومالی است که در طولانی مدت متهم بزرگتر آن همسایه از دخالت در امور آن است.

کسانی که تشدید تنش در ماه مارس زمانی که وفاداران نزدیکی کنیا در مرز سومالی و نیروهای Jubaland نیروهای کنیا متهم سومالی نیروهای نقض تمامیت ارضی.

رقیب رهبران در Jubaland امضا یک پیمان صلح در ماه آوریل است.

“با در نظر گرفتن نیاز به یک دولت است که دو طرف پذیرفته شده توسط مردم محلی و به منظور پایان دادن به درگیری طولانی” دولت به رسمیت می شناسد Madobe به عنوان Jubaland رهبر گفت: بیانیه ای که از دفتر رئیس جمهور.

دولت همچنین دعوت از سران کشورهای مختلف به موگادیشو هفته آینده به بحث در مورد انتخابات ملی به دلیل قبل از فوریه 2021.

سومالی مواجه شده است به انتقاد از ناظران برای درگیر شدن در دشمنی سیاسی با کشورهای فدرال برای به دست آوردن کنترل در انتخابات آینده به جای تمرکز بر مبارزه با گروه اسلامگرای الشباب است.

(AFP)

tinyurlv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>