فرانسه نمی خواهد ‘پاک کردن’ تاریخچه از بین بردن استعمار دوران مجسمه پاکسازی می گوید

صادر شده در: بروز رسانی:

رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی عهد یکشنبه به ایستادگی در برابر نژاد پرستی بلکه ستایش پلیس و اصرار داشت که فرانسه نمی خواهد خراب کردن مجسمه جنجالی استعماری دوران ارقام است.

تبلیغات

این اولین بار پاکسازی صحبت کرده است در مسائل پس از جورج فلوید مرگ در ایالات متحده به راه انداخته تظاهرات در سراسر جهان از جمله در فرانسه که در آن تظاهرکنندگان ابراز خشم و نژادی و بی عدالتی و خشونت پلیس به خصوص نسبت به اقلیت ها از فرانسه به مستعمرات سابق در آفریقا است.

غیر منتظره برای یک رهبر پاکسازی اذعان کرد که کسی “آدرس, نام, رنگ پوست” می تواند به کاهش شانس خود را در موفقیت در جامعه و به نام مبارزه برای اطمینان حاصل شود که هر کس می تواند “پیدا کردن محل خود را” صرف نظر از منشاء قومی و یا مذهبی است. او وعده داده شده به “سازش ناپذیر در برابر نژادپرستی و یهودی ستیزی و تبعیض”.

اما او اصرار داشت که فرانسه نمی خواهد به پایین کشیدن مجسمه جنجالی استعماری دوران ارقام به عنوان اتفاق افتاده در برخی از کشورهای دیگر در هفته های اخیر.

در میان خواستار در نظر گرفتن مجسمه به فرانسه تجارت برده و یا استعماری اشتباهات پاکسازی گفت: “جمهوری نمی خواهد پاک کردن هر گونه اثری و یا هر نام از تاریخ آن … آن را نمی خواهد پایین هر مجسمه”.

“ما باید در تمام تاریخ ما با هم” از جمله روابط با آفریقا با هدف “حقیقت” به جای “انکار که ما”, پاکسازی گفت.

پاکسازی همچنین گفت که مبارزه با نژادپرستی شد تحریف شده هنگامی که آن را به بهره برداری از آنچه او به عنوان “جدایی”.

“لازم است برای متحد کردن اطراف جمهوری خواه و میهن پرستی. ما یک ملت که در آن هر کس—هر مبدا و دین—می توانید پیدا کردن محل خود را,” او گفت:.

>> به عنوان جورج فلوید خشم گسترش می یابد و فرانسه در برابر خود شیاطین

مانند بسیاری از دولت ها در سراسر جهان پاکسازی را رو به رشد فشار برای مقابله با نژاد پرستی و خشونت پلیس.

حداقل 15000 نفر را نشان داده و در پاریس در روز شنبه آخرین در یک رشته از تظاهرات گالوانیزه توسط جورج فلوید مرگ در ایالات متحده و سیاه زندگی مهم جنبش اما به طور فزاینده ای متمرکز در فرانسه خود تنش بین پلیس و اقلیت ها ،

در پاسخ دولت ممنوع اعلام پلیس chokeholds و قول داد به مهر نژادپرستی در میان پلیس — اما که در حال حاضر خشم پلیس اتحادیه های کارگری که می گویند آنها در حال ناعادلانه رنگ سفید supremacists و صحنه تظاهرات خود را.

در طول سخنرانی خود در روز یکشنبه, شب, پاکسازی نمی نشانی اتهام خشونت پلیس اما او در دفاع از فرانسه را زیر آتش نیروی پلیس گفت که آنها “سزاوار حمایت و به رسمیت شناختن این کشور کار خود را”.

“بدون جمهوریخواه سفارش وجود دارد نمی توان امنیت یا آزادی” او گفت:.

پلیس اعتراض کرده اند و در برابر آنچه آنها درک به عنوان عدم حمایت از دولت و به ویژه وزیر کشور کریستف Castaner.

چند صد پلیس صحنه یک شب دوم از تظاهرات در پاریس پس از رئيس جمهور را به آدرس.

“ما نه در همه اطمینان با سخنرانی امشب بر خلاف” یک افسر نشان دادن نزدیکی برج ایفل به خبرگزاری فرانسه گفت در روز یکشنبه.

شب گذشته چند ده افسران پلیس پارک شده خود ماشین های پلیس با Arc de Triomphe و فلش خود را به چراغ.

بر باد رفته

تماس های در حال نصب در فرانسه به ارزیابی مجدد این کشور استعماری میراث باعث تفرقه درون پاکسازی اردوگاه خود را.

در طول دو روز گذشته به وزیر فرهنگ و ارشاد محکوم کرد تصمیم به لغو پاریس نشان از “بر باد رفته” — یک فیلم بلند به عنوان انتقاد با خیالبافی برده داری — به عنوان خلاف آزادی بیان است. و او بصورتی پایدار و محکم محکوم فعالان که در تلاش برای گرفتن یک تکه از هنر آفریقایی از پاریس موزه اختصاص داده شده به آثار هنری از مستعمرات سابق.


سخنگوی دولت Sibeth Ndiaye سوالات, فرانسوی, colorblindbness در op-ed

اما وزیر دولت Sibeth نادی — نزدیک پاکسازی متحد و برجسته ترین چهره سیاه و سفید در زمان, فرانسوی, سیاست نوشت غیر منتظره ای personal essay شنبه در لوموند خواستار فرانسه به تجدید نظر colour-blind دکترین که با هدف تشویق برابری با نادیده گرفتن مسابقه در دسترس نباشد.

“ما باید دریغ نکنید به نام همه چیز می گویند که رنگ پوست نیست, خنثی,” او نوشت. او به نام در فرانسه به “مقابله با خاطرات ما” در مورد تاریخ خود را و پیدا کردن یک “مشترک روایت” با مستعمرات سابق.

(FRANCE 24 با AP و AFP)

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>