مقام حقوق بشر سازمان ملل خواستار غرامت برای بردگی استعمار

صادر شده در: بروز رسانی:

سازمان ملل متحد حقوق بشر ارشد کشور خواست روز شنبه برای مقابله با میراث برده داری و استعمار و به جبران برای “قرن ها از خشونت و تبعیض” از طریق پرداخت غرامت.

تبلیغات

پرداختن فوری بحث نژادپرستی و خشونت پلیس در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو, میشل باشله, نام کشورها به بررسی pasts خود و در تلاش برای درک بهتر این محدوده ادامه “تبعیض سیستماتیک”.

او با اشاره به “بلاعوض خشونت” بر روی صفحه نمایش در قتل جورج فلوید 46 ساله سیاه مردی که در مینیاپولیس در ایالات متحده در مارس 25 بعد از یک افسر پلیس — پس از اتهام قتل — kneeled در گردن او برای نزدیک به نه ساعت.

این نماد از “نژادپرستی نظاممند… تبدیل شده حاکی از استفاده بیش از حد از نامتناسب زور توسط اجرای قانون در برابر مردم آفریقایی تبار علیه مردم از رنگ و علیه مردم بومی و نژادی و اقلیت های قومی در بسیاری از کشورها در سراسر جهان,” او گفت:.

“پشت امروز نژادی و خشونت سیستماتیک نژادپرستی و تبعیض آمیز پلیس نهفته شکست به اذعان و مقابله با میراث تجارت برده و استعمار” او گفت:.

او بر نیاز به “جبران را برای قرن ها از خشونت و تبعیض از جمله از طریق رسمی عذر خواهی حقیقت گفتن فرآیندها و غرامت در اشکال مختلف.”

چهارشنبه فوری شورای بحث نامیده می شد در پاسخ به فلوید را کشتن که گرفتار آماتور ویدئو, جرقه در سراسر جهان خواسته به آدرس سیستمیک نژاد پرستی در ایالات متحده و در سراسر جهان است.

کشورهای آفریقایی هستند خواستار شورا به درخواست شیلی و دیگر کارشناسان سازمان ملل متحد برای بررسی نژادپرستی و سیاست خشونت در ایالات متحده, اما حمایت بالقوه برای خود پیش نویس قطعنامه نامشخص است.

ایالات متحده خود را خارج از این شورا دو سال پیش اما تعدادی از متحدان آن ناراحت کننده با کشور خاص بودن در متن به گفته ناظران از روند.

شیلی با خودش نمی صحبت کردن به طور خاص در حمایت از پیش نویس قطعنامه اما او استرس نیاز به “سرنوشت اصلاحات”.

او اصرار بر اهمیت ساخت روشن است که “سیاه و سفید زندگی می کند مهم است. بومی زندگی مهم است. زندگی مردم از رنگ مهم است.”

“همه انسان ها برابر آفریده شده اند و در کرامت و حقوق: این چیزی است که این شورا مانند دفتر من می ایستد.”

(AFP)

tinyurlv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>