دادگاه ترکیه هموار راه را برای reconverting موزه ایاصوفیه به مسجد

صادر شده در:

یک دادگاه ترکیه روز جمعه لغو ششم-قرن ایاصوفیه وضعیت به عنوان یک موزه پاکسازی راه را برای آن تبدیل به مسجد است.

تبلیغات

شورای امور خارجه این کشور در بالاترین دادگاه اداری که در جولای 2, بحث در مورد آورده توسط یک سازمان غیردولتی لغو یک سال 1934 کابینه تصمیم گیری و اداره میراث جهانی یونسکو خواهد بود بازگشایی شد به مسلمان عبادت.

این تصمیم به اتفاق آرا با توجه به تصمیم گیری دیده می شود توسط AFP.

ششم-قرن استانبول ساختمان – آهن ربا برای گردشگران – شده است یک موزه از سال 1935 باز به مؤمنان از همه ادیان با تشکر از تصمیم دولت مهر مدرن ترکیه, موسس, Mustafa Kemal Ataturk.

ایاصوفیه برای اولین بار ساخته شده به عنوان یک کلیسای مسیحی امپراتوری بیزانس بود اما تبدیل به یک مسجد پس از دولت عثمانی و فتح قسطنطنیه در 1453.

تبدیل آن به یک موزه یک کلید اصلاح رسما سکولار جمهوری.

خواستار آن برای خدمت دوباره به عنوان یک مسجد منجر به خشم در میان مسیحیان و تشدید تنش بین دشمنان تاریخی ترکیه و یونان که از نزدیک نظارت بر بیزانس میراث در ترکیه است.

پیش از این دادگاه تصمیم وزیر دادگستری Abdulhamit گل مشترک یک عکس از ایاصوفیه در آن حساب رسمی توییتر با پیام: “خوب جمعه.”

(AFP)

tinyurlu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>