مالی رئیس جمهور حل می شود دادگاه قانون اساسی در تلاش برای آرام کردن ناآرامی های مرگبار

صادر شده در:

مالی بحرانزده رئیس جمهور ابراهیم Boubacar کیتا اعلام انحلال دادگاه قانون اساسی در اواخر روز شنبه در تلاش برای آرام مرگبار ناآرامی های مدنی آوردن آسیب پذیر کشور آفریقایی که بیشتر رهبران مخالفان دستگیر شدند.

تبلیغات

دادگاه شده است در مرکز جنجال در مالی پس از آن لغو موقت نتایج انتخابات در اوایل سال جاری راه اندازی تظاهرات در چندین شهر که در روز جمعه فرود به خشونت است.

کیتا کرد و گفت: لغو مجوز همه اعضای باقی مانده از دادگاه قانون اساسی به طوری که قضات جدید می تواند منصوب از هفته آینده.

“اصلاح دادگاه به سرعت می تواند به ما کمک کند پیدا کردن راه حل برای اختلافات ناشی از انتخابات گفت:” در یک شب تلویزیون آدرس.

پس از مدتها تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی در ماه مارس – که Keita حزب برنده – دادگاه لغو موقت نتایج جستجو برای حدود 30 کرسی یک حرکت که دیدم چند نفر از اعضای Keita حزب انتخاب شد و به طور گسترده ای به عنوان داشتن مشتعل آخرین بحران است.

رهبران مخالفان دستگیر و به تظاهرات ادامه

درگیری خروشان دوباره در باماکو پایتخت در روز شنبه به تظاهرکنندگان – خشمگین طولانی در حال اجرا جهادی جنگ اقتصادی و ادراک فساد دولت خواستار Keita استعفای.

مالی مخالفت ائتلاف گفت: نیروهای امنیتی بازداشت دو تن از رهبران تظاهرات ضد دولتی و حمله مقر آن در روز شنبه.

مخالفت ائتلاف M5-RFP گفت Choguel Kokala Maiga و Mountaga قد بلند دو سران جنبش بازداشت شدند همراه با دیگر فعالان در روز شنبه. یکی دیگر از اعتراض رهبر عیسی Kaou Djim دستگیر شد جمعه.

علاوه بر این نیروهای امنیتی “آمد و با حمله و غارت دفتر مرکزی ما”, M5-RFP سخنگوی Nouhoum توگو گفت.

این دستگیری ها نشان دهنده کم جدید در روابط میان مخالفان و مقامات که نمی کرک کردن بعد از دو مقیاس بزرگ تظاهرات مسالمت آمیز علیه رئیس جمهور در ماه ژوئن.

مقامات می گویند که چهار نفر را کشته در ناآرامی در حالی که شش مخالفت چهره های بازداشت شده در دو روز را به عنوان دولت ترک را در یک اتحاد شناخته شده به عنوان تاریخ 5 ژوئن جنبش است.

‘گفتگو’

در طول سفر به باماکو بیمارستان شنبه نخست وزیر (بو بو) Cissé به نام آرامش. “رئیس جمهور اوباما و من باز باقی می ماند به گفت و گو” Cissé گفت:, و اضافه کرد که او را به سرعت به صورت یک دولت آماده برای مقابله با مشکلات کشور.

اما تقریبا به عنوان او صحبت کرد, ژوئن 5 سخنگوی جنبش به خبرنگاران گفت که ژاندارم دستگیر شده بود Maiga و قد بلند.

بعد از آن شنبه و نیروهای امنیتی تبدیل شده تا در خانه از دیگر رهبر مخالفان Sy Kadiatou افشانده اما قادر به پیدا کردن او گفت: یک عضو از خانواده خود را که نمی خواهید به توان نام برد.

ترس از نفوذ امام را بازداشت

رهبری با نفوذ امام محمود Dicko جنبش هدایت دیرینه ناکامی در غرب کشور آفریقایی است.

روز جمعه در اعتراض سوم بود که چنین نمایشی در کمتر از دو ماه به طور قابل توجهی افزایش فشار بر رئیس جمهور.

به عنوان شعله ور موانع به نظر می رسد در اطراف باماکو در شنبه جو بود الکتریکی در اطراف مسجد که در آن Dicko موعظه با هواداران خود ظاهر می ترسم که امام خواهد بود دستگیر شد.

نیروهای امنیتی با استفاده از مهمات زنده به عنوان درگیری آغاز شد و به طور جدی زخمی شدن چند مرد با توجه به همکاران Dicko که عکس های منتشر شده از صدمات.

‘گام به گام’ فشار

کیتا شنبه هشدار داد که امنیت حفظ می شود “با هیچ نشانه ای از ضعف” در حالی که نشان می دهد تمایل خود را به انجام همه چیز ممکن است برای آرام کردن اوضاع”.

در همین حال داد به نام عمومی “برای حفظ و گام به گام این بسیج تا زمانی که هدف این است که زمانی که استعفای رئیس جمهور”.

مخالفان فراخوان برای نافرمانی مدنی شامل عدم پرداخت جریمه و مسدود کردن ورود به ساختمان های دولتی.

تظاهر کنندگان حمله به مجلس و غارت ملی ایستگاه تلویزیونی در روز جمعه تنها متفرق زمانی که نیروهای امنیتی آتش گشودند.

این سطح از خشونت است که نادر در باماکو که بخشوده شده است بسیاری از ناآرامی ها که معمول است در سراسر swathes of Mali.

این کشور در تلاش برای مهار یک اسلامگرای شورش است که برای اولین بار پدید آمده در شمال در سال 2012 و قبل از گسترش به مرکز کشور و به همسایه بورکینافاسو و نیجر است.

هزاران نفر از سربازان و غیرنظامیان کشته شده اند و صدها هزار نفر از مردم مجبور شده اند از خانه های خود.

(FRANCE 24 با خبرگزاری فرانسه و رویترز)

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>