جدید درگیری های قومی و مذهبی در مرز بین ارمنستان و آذربایجان

صادر شده در:

مرز درگیری های خشونت دوباره در اوایل روز پنج شنبه بین قوس دشمنان آذربایجان و ارمنستان و مقامات دو کشور گفت: پس از یک مکث در مبارزه میان شعله ور شدن تا بیش از یک دهه اختلاف ارضی.

تبلیغات

حداقل 16 نفر در هر دو طرف کشته شده اند از مرز درگیری های خشونت بار روز یکشنبه بین جمهوری های شوروی سابق است که قفل شده است برای چندین دهه در یک درگیری بیش آذربایجان تجزیه طلبان منطقه قره باغ ،

خاک کشف و ضبط شد توسط قومی ارمنستان طلبان در 1990s جنگ که ادعا 30,000 زندگی هر چند سال اخیر مبارزه با شکست در شمال بخش خود را در مرز مشترک به مراتب از یمن.

آذربایجان نیروهای “توپخانه ارمنستان روستاها با خمپاره و howitzers,” ارمنستان وزارت دفاع سخنگوی Sushan Stepanyan گفت: در روز پنج شنبه.

“آتش سوزی همچنان ادامه دارد,” او نوشت: در Facebook.

وزارت دفاع در باکو در بیانیه ای گفت که درگیری ادامه دارد در شمال پس از “ارامنه پوسته آذربایجان روستاها با کالیبر سلاح.”

تجدید خشونت فوران پس از هر دو طرف مشاهده مکث در مبارزه در روز چهارشنبه.

درگیری که شکست هفته گذشته مطرح کرده اند ترس از عمده flare-up در استراتژیک منطقه قفقاز و درخواست تماس فوری د-تنش از ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا و قدرت منطقه ای کارگزار روسیه است.

در سطح بین المللی به واسطه مذاکرات صلح بین دو قفقاز سازمان ملل تا کنون موفق را در مورد یک راه حل برای خود اختلاف ارضی.

انرژی-غنی آذربایجان بارها تهدید را به نفع خود کنترل بیش از یمن توسط نیروی بعد از دیدن تلاش های دیپلماتیک برای اصلاح خاک شکست.

ارمنستان عهد کرده است به سرکوب هر گونه حمله نظامی.

(AFP)

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>