از کوه سنجار عراق به فرانسه: قیمت تبعید برای وضعیت زنان

صادر شده در:

در طول سال 2019 ده ها تن از وضعیت زنان و کودکان خود را وارد در فرانسه در گروه های کوچک برای شروع یک زندگی جدید در ایمنی. در کشور خود از عراق یا سوریه دولت عراق بودند طعمه امور و دچار کشتار آدم ربایی تجاوز و برده داری جنسی. چگونه برای غلبه بر چنین واقعه? چگونه برای شروع دوباره در یک کشور خارجی با یک نا آشنا به فرهنگ و زبان ؟ فرانسه 24 به دنبال اولین گام در فرانسه از این زنان و کودکان که به جهنم و بازگشت.

تبلیغات

در این دوره از 2019 حدود 500 یزیدی متشکل از حدود 100 زنان و فرزندان خود بودند استقبال در فرانسه به عنوان بخشی از یک برنامه خاص توسط Élysée کاخ ریاست جمهوری. با تشکر از فعالیت های نادیا مراد سابق, برده و معشوقه, دولت اسلامی (IS) و یک جایزه صلح نوبل, برنده جایزه, این زنان و کودکان بودند نصب شده در چهار گوشه و فرانسه در تلاش برای کمک به آنها برای بازسازی زندگی خود را.

>> سازمان دیده بان مصاحبه ما با نادیا مراد: ‘این جنایتکاران باید به عدالت به ارمغان آورد’

برای هشت ماه خبرنگاران ما به دنبال چند تن از این زنان – سوما, Gulan و مینا – به عنوان آنها شروع به بازسازی زندگی خود را در فرانسه. در اصل از کوه سنجار در شمال عراق آنها جان سالم به در وحشت از این گروه است و در حال بیوه پس از از دست دادن شوهران خود. برخی از آنها نیز خود را از دست پدران یا برادران در شرایط وحشتناک در حالی که برخی از بستگان خود را هنوز هم بردگان جنسی از اسلام گرایان در عراق و یا سوریه. گاهی اوقات آنها هیچ خبری از این عزیزان.

>> سازمان دیده بان ما بازبینی نمایش: عراق دولت عراق هنوز خالی از سکنه سنجار قتل عام

مانند دیگر یزیدی بازماندگان سوما, Gulan و مینا بی سواد هستند و از خانواده های روستایی است. در حال حاضر نصب شده در شرق فرانسه آنها پشتیبانی شده توسط یک تیم از سازمان های غیر دولتی زیستگاه et Humanisme (زیستگاه و اومانیسم) که کمک به آنها را با مراحل اداری و با سوال در مورد فرهنگ جدید آنها در حال کشف.

به دلایل امنیتی ما قادر به فیلم این زنان چهره و یا فرزندان خود را. ما همچنین تغییر نام آنها.

tinyurlv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>