جمهوری دمکراتیک کنگو گروه مبارزه با جنگل زدایی با صرفه جویی در سوخت توپ از خاک رس

با دسترسی به برق و تقریبا همه ساکنان شمال و جنوب کیوو در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو استفاده از زغال چوب به طبخ. بسیاری از این چوب برای این ذغال می آید از نزدیکی پارک های ملی است. در تلاش برای آرام جنگل زدایی و نجات باور نکردنی تنوع زیستی این پارک یک گروه محلی آغاز شده است آموزش مردم را به صرفه جویی در سوخت توپ از خاک رس به کاهش نیاز به ذغال چوب.
 

غیر قابل کنترل ورود غیر قانونی یک تهدید به چندین ذخایر طبیعت و پارک های ملی در شمال و جنوب کیوو از جمله ویرونگا که مشهور است که خانه را به یک طیف گسترده ای از گونه های جانوری از جمله کوه گوریل و Kahuzi Biega است که به یکی از آخرین گروه از Grauer گوریل.
 

>> در ادامه ناظران: جمهوری دموکراتیک کنگو پارک رنجر selfie با گوریل می رود ویروسی

این عکس ها گرفته شده توسط اعضای Objectif Brousse در سال 2019, نشان می دهد, تاثیر جنگل زدایی در پارک ملی Kahuzi Biega. بسیاری از این جنگل زدایی است که در ارتباط با غیر قانونی تولید زغال چوب.
 

سازمانی به نام Objectif Brousse آمد تا با یک راه حل منحصر به فرد برای پاسخ به این منطقه نیازهای انرژی: کاهش استفاده از ذغال و ارائه فرصت های اقتصادی برای مردم محلی. در اواخر سال 2019 آنها شروع به آموزش مردم را به خاک رس توپ که ترکیبی از خاک رس و آب و زباله های آلی است. هنگامی که شما ترکیب این توپ از خاک رس با یک بیت از زغال چوب شما می توانید به طور قابل توجهی کاهش مقادیر از زغال چوب استفاده می شود.
 

“شما می توانید صرفه جویی 80 درصد از زغال چوب با استفاده از این توپ های خاک رس از آنجا که آنها را برای یک هفته”

Objectif Brousse یک سازمان در درجه اول تامین کمک های مالی است که عامل در دو استان کیوو از سال 2005. در سال 2006 دانش آموزان در گما راه اندازی یک پروژه ساخت این توپ از خاک رس اما کوتاه بود. Objectif Brousse پرسیده برنامه در نوامبر سال 2019 سازماندهی کارگاه های آموزشی در سه روستا در Kabare در جنوب کیوو.

این Facebook پست توسط Objectif Brousse نشان می دهد یک گروه از افرادی که یادگیری چگونه به صرفه جویی در سوخت توپ از خاک رس در Chibuga یک روستا در نزدیکی Kahuzi Biega پارک ملی است که به اعضای کوتوله قبیله. این گروه ادعا می کند این توپ می تواند به کاهش در زغال چوب استفاده کنید تا 70%.
 
Objectif Brousse با شرکای محلی مربیان که در حال حاضر کار در کشت و جنگلداری زمینه مانند Cédric-دوبوا Muliri که یک محقق زیست شناسی در دانشگاه بوکوو.
 

این توپ دارای مزیت بودن از خشت ساخته شده است که به راحتی در دسترس در هر دو استان. توپ کار نمی کند به تنهایی شما را به مخلوط آنها را با یک بیت از چوب و زغال چوب. برای پاسخ به این نیاز ما به همکاری با یک گروه در بوکوو است که باعث می شود ارگانیک-منابع زغال چوب که نیست از پارک های ملی است. ایده این است که به آن مخلوط با خاک رس توپ. با استفاده از خاک رس توپ کاهش در حدود 80 درصد از زغال چوب استفاده کنید چرا که آنها در گذشته برای یک هفته. که ارزان تر است برای مردم که لازم نیست برای خرید به عنوان مقدار ذغال چوب به عنوان قبل از.
 

این عکس ها نشان می دهد مردم از Objectif Brousse صحبت کردن با مردم محلی در مورد چگونه بسیاری از درختان را می توان ذخیره و با استفاده از خاک رس این توپ که گرد و خاک زغال قالبی است که می تواند به عنوان سوخت استفاده می شود زمانی که مخلوط با کمی زغال چوب. آنها در بازدید از رستوران های محلی به نصب خاص cookstoves که همچنین می تواند استفاده شود برای صرفه جویی در سوخت و به صاحبان علاقه مند در خاک رس توپ به طوری که کارآموزان جدید را آماده مشتریان.
 
Objectif Brousse می گوید که یک کیلوگرم از منظم ذغال هزینه حدود 300 فرانک و می تواند تنها یک بار استفاده می شود در حالی که یک کیلوگرم از خاک رس توپ هزینه حدود 900 فرانک و می تواند برای 15 روز است.
 
نزدیک به 120 نفر حضور داشتند برای اولین بار کارگاه های آموزشی. از آنجا که وجود ندارد و در عین حال یک بازار برای این خاک رس توپ, ما تصمیم به راه اندازی تعدادی از “فیرس رفع” که به طور خاص ساخته شده سنتی خشت cookstoves که با استفاده از دو بشقاب سرامیک به حرارت بیشتر کارآمد. ما نصب این cookstoves به صورت رایگان و با هدف بالا بردن آگاهی در مورد این مشکل از ذغال چوب و مردم علاقه مند به استفاده از خاک رس توپ به جای. پس ما جلسات آموزشی متعددی شرکت کنندگان شده اند فروش خاک رس توپ و یا باز کردن کسب و کارهای کوچک خود.

در این پست در Facebook, Objectif Brousse, مذاکرات در مورد راه اندازی ویژه ساخته شده سنتی cookstoves نصب شده با دو بشقاب سرامیک برای حفظ گرما در تمام رستوران در Miti-Kafurmaye یک گروه بندی ساخته شده از چندین روستا است که کمتر از 10 کیلومتر از معروف Kahuzi Biega پارک ملی در جنوب کیوو.صاحبان این رستوران که همه اتفاق می افتد به زنان به شدت تحت تاثیر قرار.

کارگاه های آموزشی برای زنان بیوه سابق پارک رنجرز

 

در ماه ژوئن سال 2020 ما فرار چندین کارگاه آموزشی برای یک گروه از زنان بیوه که همسرانشان بوده است پارک رنجرز در پارک ملی Kahuzi Biega. این زنان از شوهران درگذشت به عنوان حفاظت قهرمانان. پارک رنجرز حفاظت از پارک از فعالیت های غیر قانونی است که اغلب یک کار خطرناک است. با این حال پس از مرگ بسیاری از این زنان بدون هر نوع درآمد. ما ارائه به آموزش آنها در خاک رس که آنها را قادر به ایجاد برخی از پول در حالی که همچنین انجام کاری برای کمک به محیط زیست است. ما آغاز شده توسط آموزش 20 زنان چگونه به هر دو خاک رس توپ و ویژه cookstoves.

Objectif Brousse روت زنان بیوه سابق پارک رنجرز در Kahuzi Biega پارک ملی در ماه ژوئن. (این عکس ها فرستاده شده توسط Cédric-دوبوا Muliri).
 

در اوایل ماه ژوئیه ما فرار چندین کارگاه آموزشی برای زنان بیوه از ویرونگا پارک رنجرز. در مارس سیزده رنجرز کشته شدند در طول یک حمله در پارک [یادداشت سردبیر: یک راننده و چهار غیرنظامی نیز کشته در این کمین انجام شده توسط یک گروه مسلح است که در داخل پارک]. ما در این آموزش در گوما که در آن برخی از زنان زندگی می کنند. یکی از این زنان در حال حاضر به فروش می رسد برخی از توپ های او ساخته شده در کارگاه.

Objectif Brousse چراغ کارگاه های آموزشی برای زنان بیوه از پارک رنجرز در پارک ملی ویرونگا واقع در جولای 9 و 10 در گما. (عکس ها توسط Cédric-دوبوا Muliri).

این مصاحبه امکانات Corine Sekele و Falone Matwe دو زن که در زمان شرکت در کارگاه بر روی خاک رس توپ تولید سازمان یافته توسط Objectif Brousse در گوما در جولای 9 و 10 سال 2020 است. (تصویری: Cédric-دوبوا Muliri / Objectif Brousse).

خاویر Gilibert رئیس جمهور Objectif Brousse. او می خواهد برای به دست آوردن تمام بین المللی و سازمان ملی ویرونگا واقع در اطراف شروع به خرید و استفاده از خاک رس توپ به عنوان مثال مجموعه برای مردم محلی:

ما نیاز به آموزش بیشتر مردم روش اما هدف ما این است که برای شروع به فروش 10 کیلوگرم کیسه های پر شده با ارگانیک منابع زغال چوب و خاک رس توپ. تاثیر خواهد بود دو برابر شده است. ما خواهید بود با فروش زغال چوب است که طول می کشد و نمی آید از این پارک ها. ما همچنین ایجاد شغل.

در این پست در Facebook, Objectif Brousse می نویسد: در مورد Joëlle از یک پارک رنجر که کشته شد ، او آموخته است که به خاک رس توپ در یک کارگاه آموزشی اجرا شده توسط این سازمان است.

در این پست در Facebook, Objectif Brousse می نویسد: در مورد یک خانواده در Miti که در زمان شرکت در یک جلسه آموزشی چهار ماه پیش و در حال حاضر می تواند زندگی می کنند از درآمد حاصل از خاک رس توپ به جای توجه به درختان تشکیل می دهند که زیستگاه Grauer گوریل. تمام اعضای خانواده است که کمک به تولید است.

دیگر کشورهای عضو اکو دوستانه طرح در کیوو
 

با حدود 155 میلیون هکتار از جنگل, جمهوری دموکراتیک کنگو شامل بیش از نیمی از جنگل است که باعث می شود تا کنگو است که در بزرگترین جنگل های استوایی در جهان بعد از آمازون. اما با توجه به سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) در این کشور در حال از دست دادن حدود 500 ، 000 هکتار جنگل در هر سال است. بسیاری دیگر از سازمانها و افراد بسیج در کنار Objectif Brousse به آدرس این سریع زدایی.

در سال 2007 بنیاد جهانی حیات وحش (WWF) پیوست و نیروهای با چندین انجمن های محلی برای راه اندازی ECOmakala که لوازم زندگی مردم در گوما با زغال چوب ساخته شده از رشد سریع درختان کشت در کشت و زرع به جای درختان در ویرونگا. WWF همچنین پشتیبانی از کسب و کار محلی به نام گما اجاق گاز که تولید و فروش سوخت cookstoves که آنها می گویند نیاز به مقدار کمتر زغال چوب نسبت به سایر کوره.

در سال 2018 یک کنگو دانشجویی راه اندازی یک شرکت به نام ” خاک زغال قالبی du کیوو که دارای تخصص در ساخت زیست ذغال از زباله های آلی است.

>> در ادامه ناظران: کنگو دانشجویی توسعه سازگار با محیط زیست زغال چوب

در سال گذشته کنگو رئیس جمهور فلیکس Tshisekedi اعلام کرد که گسترش دسترسی به برق “اولویت اقتصادی” از ریاست جمهوری خود. طبق آخرین گزارش بانک جهانی از 10 میلیون خانوار در کشور تنها 1.6 میلیون نفر به برق دسترسی دارند.

نوشته شده توسط Maëva مرغ.

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>