کسب و کار پررونق برای ‘معجزه’ Covid-19 درمان در آمریکای لاتین


پس از شروع Covid-19 pandemic, فروشندگان گرفته اند به رسانه های اجتماعی در آمریکای لاتین به شاهین طیف وسیعی از محصولات از جمله دی اکسید کلر. این ماده هر دو بی اثر در برابر رمان coronavirus و حتی می توانید در برخواهد داشت خطر جدی سلامت است که منجر به آن ممنوع بودن در کشورهای مختلف است.

در بسیاری از کشورها در سراسر آمریکای لاتین متعدد Facebook صفحات و Instagram حساب شده اند با ترویج دی اکسید کلر محلول نیز نامیده می شود, سی دی و مدعی است که می توان آن را مورد استفاده برای دفع رمان coronavirus و یا حتی آن را درمان.

ترکیب شیمیایی دی اکسید کلر می تواند در حل شکل با کلریت سدیم. آن است که شبیه به سفید است و به عنوان یک ضد عفونی کننده یا عامل سفید در نساجی و کاغذ صنایع.

“سی دی می تواند به جلوگیری و درمان Covid-19 و بیماری های دیگر” می خواند تبلیغات در این کلمبیا Instagram صفحه است که بیش از 1,400 پیروان.

“هنگامی که کسی Covid در حال حاضر در مرحله پیشرفته چگونه باید آنها را [سی] و در جایی که می توانید آنها را خرید و آن را آماده برای رفتن در ال آلتو در بولیوی?”, می خواند این پست در یک مکزیکی, Facebook, گروه, تبلیغات, دی اکسید کلر. این گروه دارای بیش از 3,700 اعضای.

“یک لیتری برای جلوگیری و درمان Covid-19” می خواند این آگهی در Facebook “بازار” به صورت دی اکسید کلر در بولیوی.
در تلاش برای اثبات اثر خود را, برخی از نوشته های استناد Andreas Kalcker یک بحث دانشمند آلمانی که در نوشته های متعدد فیلم آنلاین دفاع از استفاده از این محصول برای اهداف پزشکی است. فیلم های خود را باید به دست آورد هزاران نفر از نمایش ها (مثل این یکی). دکتر Veller, یک, دانشمند, زندگی در برزیل که همچنین باعث درمان تبلیغ مزایای آن در یک ویدیو به نام “Covid-19 دی اکسید کلر” است که منتشر شد در جولای 5 و اتحاد به دست آورد بیش از 500000 بازدید در Facebook و بیش از 300,000 در یوتیوب.

“Andreas Kalcker توضیح می دهد که چگونه دی اکسید کلر و یا سی دی توابع علمی برای جلوگیری و درمان Covid-19” می خواند این Facebook “بازار” آگهی از بولیوی.

مشتریان از افرادی که ادعا می کنند برای درمان شده است این محصول قابل مشاهده هستند در رسانه های اجتماعی از جمله در Facebook گروهی به نام “Personas curadas باهم dióxido د cloro” (“مردم درمان با دی اکسید کلر”).

بین هفت و 27 یورو بسته به مقدار

تیم ما رسیده به فروشندگان مختلف فروش این محصول در Facebook, بر, در, کلمبیا, مکزیک, آرژانتین و بولیوی. ما از آنها خواست از طریق واتساپ اگر این محصول را به شما جلوگیری از گرفتن Covid-19 یا درمان شما بدون اینکه ما روزنامه نگاران شد. آنها به فروش می رسد برای از بین هفت و 27 یورو بسته به مقدار. برخی از آنها نیز برای ما فرستاده ویدئوها شعار مزایای محصولات خود را.

Screengrab از واتساپ مکالمه با کلمبیا که ما مطمئن باشید که محصول “مورد استفاده قرار گیرد برای جلوگیری از گرفتن Covid و همچنین برای درمان آن نیز برای بسیاری از بیماری های دیگر”.

Screengrab از واتساپ مکالمه با یکی دیگر از کلمبیا فروشنده که توضیح داد: “سی دی باید رقیق شده در آب و بلعیده هشت بار در روز […] یک بار خرید به اتمام است و من برای شما ارسال پروتکل به دنبال دارد.” او گفت که او می تواند برای ما ارسال محصول روز بعد.
سعی کنید دیگران را به خرید این محصولات در داروخانه ها, مثل این یکی در کوچابامبا, بولیوی.

یک محصول “در تقاضا” با Covid-19 همه گیر

برای سال مردم شده اند دفاع از اتهام مزایای بهداشت و درمان از دی اکسید کلر این ادعا که می توان آن را مورد استفاده برای درمان سرطان و ایدز مالاریا و دیابت و آسم و حتی به اوتیسم. یکی از شناخته شده ترین طرفداران آمریکا است جیم فروتن عضو سابق کلیسای ساینتولوژی که بعدها تاسیس خود کلیسا که دارای چندین شعبه در آمریکای لاتین است. برای سال, او در ستایش آنچه که او به نام “معجزه معدنی راه حل”. راه حل ساخته شده باز گشت با ورود Covid-19.
بی اثر محصول…

اما هیچ مدرکی وجود دارد که دی اکسید کلر می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای درمان coronavirus با توجه به چندین متخصص. در آوریل 8, آمریکا غذا و داروی آمریکا (FDA) با انتشار بیانیه ای هشدار در مورد مصرف کنندگان این محصولات حاکی از آن است که “نه آگاه از هر گونه شواهد علمی حمایت از ایمنی خود را و یا اثربخشی و آنها در برخواهد داشت خطرات قابل توجهی را به بیمار سلامت”. در واقع FDA در واقع خود را منتشر هشدار دهنده در مورد آن راه بازگشت در سال 2010. اولیویه Bouchaud سر عفونی و بیماریهای گرمسیری در Avicenne بیمارستان در بوبینی ساخته شده بیانیه ای مشابه که در مصاحبه های, RFI.

در بیانیه منتشر شده در سازمان بهداشت جهانی (WHO) نشان داد که “هیچ مطالعات ثابت کرده اند که هر زمان پزشکی به عنوان موثر پیشگیری و یا درمان این بیماری” حتی اگر “آزمایش های بالینی متعددی از هر دو غربی و داروهای سنتی در راه هستند”. برای هم بودن که توصیه می شود مصرف “هر پزشکی […] برای جلوگیری و یا درمان” کوروناویروس.

 

خطرات بهداشتی
دی اکسید کلر نیست و فقط اثر آن در واقع خطرناک است. FDA ذکر شده چندین عوارض جانبی نامطلوب است که در برخی موارد می تواند کشنده باشد. این شامل نارسایی تنفسی, مشکلات قلبی, فشار خون پایین, نارسایی حاد کبد کم گلبول قرمز خون استفراغ و اسهال شدید.

Jorge Oñate, رئیس جمهور کلمبیا انجمن Infectology گفت: در مصاحبه با ColombiaCheck که مصرف دی اکسید کلر می تواند باعث “دستگاه گوارش می سوزد و یا برنز در مخاط باکال”.

دو نفر بودند که به تازگی مست رفت و به یک بیمارستان در بولیوی پس از خوردن دی اکسید کلر.

در حال حاضر, هیچ مقامات بهداشتی تشخیص دی اکسید کلر. برخی از آنها حتی هشدار عمومی در مورد خطرات ناشی از این محصول است. آن را در واقع ممنوع در سال های اخیر در کلمبیا و آرژانتین و چند کشور در اروپا و شمال امریکا است.

آمریکای لاتین است که به دور از منطقه که در آن تنها جعلی “معجزه” محصولات به معنای درمان Covid-10 به فروش می رسد به طور گسترده ای در رسانه های اجتماعی. در بسیاری از کشورها در سراسر آفریقا فیلم نشان میدهد که چگونه برای ایجاد یک معجون سیر و زنجبیل و لیمو به معنای جلوگیری و یا درمان Covid-19 شده اند و گردش خون به طور گسترده ای در طول بیماری همه گیر.

>> در ادامه ناظران: یک بیماری عفونی متخصص debunks COVID-19 داروهای گردش در آفریقای رسانه های اجتماعی

مقاله توسط Chloé Lauvergnier (@clauvergnier).

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>