صدها نفر در حالی دستگير شدند که پليس هنگ کنگ در اعتراض به نظر سنجی به تعويق افتاده دست به تظاهرات زد

صادر شده در تاریخ: 06/09/2020 – 18:08

نزديک به ۳۰۰ نفر روز يکشنبه در حالی توسط پليس هنگ کنگ دستگير شدند که ماموران ضد شورش به معترضان دمکراسی مخالف به تعويق افتادن انتخابات محلی هجوم آورد.

تبلیغات

ادامه

قرار بود روز يکشنبه روز رای گيری برای قوه مقننه تا حدودی منتخب شهر باشد، يکی از چند موردی که هنگ کنگی ها به صندوق های رای می رند.

اما کری لام رهبر طرفدار پکن این شهر نظرسنجی ها را به مدت یک سال به حالت تعلیق درآورد – با استناد به ویروس کرونا – خشم مخالفان طرفدار دموکراسی را که امیدوار بودند در مورد احساسات دیدنی ضد دولتی سرمایه گذاری کنند.

صدها پليس ضد شورش در تلاش برای خنثی کردن درخواست های آنلاين برای اعتراضات فلش اوباش به مناسبت رای گيری معلق، ناحيه کولون را سيل زده اند.

در طول بعد از ظهر مأموران توسط افرادی که شعارهایی مانند «رای مرا پس بده!» و «پلیس های فاسد!» در حالی که مأموران توقف و جستجوهای متعددی انجام می دادند و به جمعیت دستور متفرق شدن می دادند، هیکل می شدند.

پليس در بيانيه ای در فيس بوک اعلام کرد دست کم ۲۸۹ نفر دستگير شدند که بيشتر به جرم مجمع غير قانونی بودند.

این نیرو افزود یک زن بر اساس یک قانون امنیتی جدید که پکن به دلیل سر دادن شعارهای استقلال به این شهر تحمیل کرده بود، بازداشت شد.

تصاویر زنده نشان می داد که سه سیاستمدار برجسته طرفدار دموکراسی – لئونگ کوک آویزان، فیگو چان و رافائل وونگ – از جمله کسانی بودند که نگهداری می شدند.

این اعتراضات ساعاتی پس از آن صورت گرفت که واحد امنیت ملی تازه تشکیل شده پلیس تام تاک چی، یکی دیگر از فعالان دموکراسی و رادیو دی جی را به جرم «گفتن سخنان تحریک آمیز» دستگیر کرد- جرمی در دوران استعمار.

تام آخرین در یک خط طولانی از منتقدان دولت است که خود را در ماه های اخیر به دلیل دست داشتن در اعتراضات با پیگرد قانونی مواجه می بینند.

هنگامی که آنها این دستگیری را صبح روز یکشنبه اعلام کردند، پلیس توضیح نداد که تام ممکن است چه گفته باشد که مبتکرانه تلقی می شود.

دفتر رابط پکن در هنگ کنگ سازمان دهندگان معترض را «بی دل» ناميد و يک سخنگو افزود: «تحمل هيچ گونه اقدامی که قانون امنيت ملی را نقض کند وجود ندارد».

این دفتر همچنین عهد کرد که «ما مطلقاً اجازه نمی دهیم هنگ کنگ دوباره آشفته شود».

دولت این سرزمین در بیانیه ای که شامگاه یکشنبه صادر کرد، «اعمال غیرقانونی و خودخواهانه» معترضان را محکوم کرد.

یک سخنگوی دولت گفت: اولویت اول هنگ کنگ در حال حاضر متحد شدن به عنوان یکی و مبارزه با ویروس همراه با منابع متمرکز است.

پکن سرکوب گسترده ای را عليه منتقدان خود در هنگ کنگ پس از آن آغاز کرده است که قطب مالی از هفت ماه مستقيم اعتراضات بزرگ و اغلب خشونت آميز طرفدار دمکراسی در سال گذشته تکان داد.

تجمعات در سال جاری با استناد به هر دو نگرانی های امنیتی و استفاده از قوانین اضطراری ضد کروناویروس برای ممنوعیت تجمعات عمومی غیرقانونی شده است.

در اواخر ماه ژوئن، پکن همچنين قانون امنيتی جديد خود را وضع کرد که هر چيزی را که مقامات تصور می کنند جدائی، فرورفتگی، تروريسم و تبانی با نيروهای خارجی است، ممنوع می کند.

از زمان به اجرا درآمدن آن، دست کم ۲۲ نفر بر اساس قانون جدید دستگیر شده اند و سرما را از طریق شهر ارسال کرده اند.

روز جمعه کارشناسان حقوق سازمان ملل متحد به مقررات گسترده کلمه شده در اين مصوبه هشدار دادند که تهديدی جدی برای آزادی های سياسی و حق اعتراض به وجود می آورد.

بر اساس معامله ای که پیش از تحویل سال ۱۹۹۷ با بریتانیا به توافق رسید، چین استبدادی موافقت کرد که اجازه دهد هنگ کنگ آزادی ها و خودمختاری خاصی را به مدت ۵۰ سال حفظ کند.

منتقدان می گویند این معامله توسط قانون امنیت و سرکوب شدید فزاینده طرفداران دموکراسی شهر تخریب شده است.

پکن انکار می کند که آزادی ها در حال فرسایش است و اعتراضات ضد دولتی را توطئه ای مورد حمایت غرب برای بی ثبات کردن سرزمین اصلی به تصویر می کشد.

(AFP)

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinmobil ödeme bozdurmabuy verified stripe accountsu tesisatçısıhtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme