جنگجويان مظنون شبه نظامی ده ها نفر را در استان ایگوری شرقی دکتر کنگو کشتند

صادر شده در تاریخ: 11/09/2020 – 07:49

مقامات محلی روز پنجشنبه گفتند پنجاه و هشت نفر در حملاتی در يک استان ناگفته در شرق دکتر کنگو کشته شده اند و يک شبه نظامی نامدار را سرزنش می کنند.

تبلیغات

ادامه

ادجیو گیدی، وزیر کشور استان به خبرگزاری فرانسه گفت در پی حملات در ایرومو، سرزمینی در استان ایتاری، تعداد زیادی از جمعیت فرار کرده اند.

او نیروهای دموکراتیک متفقین را که منشأ آن در دهه ۱۹۹۰ به عنوان یک گروه شورشی مسلمان اوگاندا بود سرزنش کرد و از زمانی که نیروهای مسلح دکتر کنگو در نوامبر گذشته سرکوبی را علیه آن ها آغاز کردند، متهم به کشتن صدها غیرنظامی شده است.

يک ساکن محلی می گوید اين حملات در منطقه ای به شدت جنگلی به نام تشابی صورت گرفت و افزود از ربوده شدن تعدادی از مردم بيم آن می رفت.

یکی از اعضای جامعه نیالی در تشابی به نام ریچارد بالنگیلیائو به خبرگزاری فرانسه گفت: «مردم با هر نوع سلاح، چاقو، اسلحه کشته شدند.»

وی گفت تلاش جستجو با جنگل ضخیم پیچیده می شد.

وی گفت: در حال حاضر ارتش کنگو با حمایت مردم محلی هنوز به دنبال قربانیان در جنگل است.

“هفده نفر به عنوان ناپدید شده ذکر شده است، اما آنها تقریبا قطعا ربوده شده است.”

وزير گيدی گفت روز سه شنبه ۲۳ نفر کشته شدند، و ۳۵ نفر ديگر در روز پنجشنبه.

گیدی می گوید: «این ADF بود که از فشار نظامی در استان کیوو شمالی (همسایه) فرار می کرد، یعنی در (منطقه)»

وی بدون توضیح گفت: نیروهای ما از قبل در منطقه هستند و با دشمن در ارتباط هستند.

انتقام

ADF یکی از بیش از ۱۰۰ گروه مسلح است که استان های شرقی جمهوری دموکراتیک گسترده کنگو را دچار مشکل می کند که بسیاری از آن ها میراث جنگ های کاملاً نوپا دهه ۱۹۹۰ هستند.

این گروه از سال ۲۰۱۴ بیش از ۱۰۰۰ کشته غیرنظامی در منطقه کنی در استان کیوو شمالی مورد سرزنش قرار گرفته است.

از زمان آغاز حمله ارتش به آن در اواخر سال گذشته، ظاهرا به عنوان انتقام برای این عملیات یا هشدار به مردم محلی از همکاری با ارتش، صدها قتل غیرنظامی انجام داده است.

منابع محلی می گویند و پنج غیرنظامی در درگیری های تازه بین توتسی کنگو و سه جامعه دیگر در استان کیوو جنوبی شرقی کشته شدند.

گدی موکیزا شهردار مینمبی به خبرگزاری فرانسه گفت: ما کشته شدن پنج غیرنظامی را که همگی مرد هستند به ثبت رسیده ایم و افزود: ۴۰۰ خانواده از این درگیری فرار کرده اند.

بخش شمالی ایگوری در سال جاری شاهد قتل های وحشیانه ای در خاک دجوگو بوده است که یک گروه مسلح به نام تعاونی توسعه کنگو یا کدکو را مقصر حملات قومی می نامد.

قرار بود يک هيات ارشد از دولت مرکزی روز جمعه وارد يوری شود تا در باره مشکلات امنيتی استان گفتگو کند.

یک منبع دولتی به خبرگزاری فرانسه گفت این هیئت شامل وزرای کشور و دفاع، رئیس ستاد ارتش و رئیس اطلاعات داخلی خواهد بود.

فليکسی توشیسکدی رئيس جمهوری آمريکا ماه گذشته گروهی از جنگ سالاران سابق را به ایطوری فرستاد تا کدکو را متقاعد کند که حملات خود را متوقف کند.

فرقه سیاسی-مذهبی مسلح از گروه قومی لندو کشیده شده است.

درگیری بین لندو، عمدتاً کشاورزان، و هما، گله دارها و معامله گران، در استان طلا-معدن و نفت خیز ایگوری بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ در گرفت و ده ها هزار نفر کشته شدند.

شبه نظاميان چند ماه است که تقسيم شده اند و برخی از جنگجويان تعهدی را با دولت برای تسليم اسلحه امضا کرده اند.

در اوائل سال جاری نيز قرارداد صلحی با يک گروه مسلح ديگر در اين استان به نام نيروی مقاومت میهنی ايتونی (FRPI) که قبلا در جنوب در خاک ايرومو فعال بود، امضا شد.

(AFP)

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardmobil ödeme bozdurmabuy verified stripe accountsu tesisatçısıhtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme