مراحل گرفتن حضانت فرزند بدون طلاق

پس گرفتن حضانت فرزند

موقعیت حضانت نوباوه چیست؟ فرزندان را می توان بی آلایش ترین , تمیزترین و زخم پذیرترین اشخاص جامعه دانست که برای ترقی به محافظت و حفظ از اشخاص خانواده نیاز دارا هستند . گرفتن حضانت فرزند پرورش فکری و فردی هر طفل در ذیل پناهگاه در مکانی امن به اسم خانواده صورت می‌گیرد گرفتن حضانت فرزند که در سایه آن بچه می‌تواند شم به روزی نماید . از آن جا که خردسال ها زخم پذیرترین اشخاص در جامعه می‌باشند , ضابطه موادی را در اختیار آن‌ها برای حضانت کودک ها قرار میدهد . گرفتن حضانت فرزند این مسئله از آن جا که در مواد 47 – 40 ضابطه حمایت از خانواده و 1179 – 1178 ضابطه دولتی به آن پرداخته شده از اهمیت شامل است . به‌دنبال با جزئیات بیشتری درخصوص ضابطه سرپرستی با شما کلام خوا‌هیم کرد .

 

نحوه ی گرفتن حضانت فرزند

حضانت به معنای حقیقی واژه و کلمه به معنای تربیت و حفظ از کودکی است گرفتن حضانت فرزند که همان گونه که قبلاً ذکر شد , اهمیت این مسئله در ضابطه حمایت از خانواده نو و ضابطه دولتی بیان شده شده‌است . قابل ذکر است که از نگاه حقوقی , سرپرستی تأکید بیشتری گرفتن حضانت فرزند بر جنبه های نگهداری از نوباوه داراست و در قضیه تربیت اخلاقی دخیل متعددی ندارد .

 

گرفتن حضانت فرزند بدون طلاق

گرفتن حضانت فرزند طبق قانون ها کشور ایران , بلوغ خردسالان علتی در سن حضانت به حساب آورده می شود . اصولاً حضانت فرزند گذشته از جدایی به عهده هر دو همسر است , گرفتن حضانت فرزند مگر این که یک کدام از همسران فوت نماید یا این که از مسئولیت جلوگیری نماید . طبق ضابطه , سن سرپرستی برای دختران 9 سال و برای پسران 15 سال است . درین زمان , گرفتن حضانت فرزند هیچ یک از پدر و مادر که حضانت نوباوه را به آن ها سپرده اند , نمی توانند از مسئولیت های خویش در قبال نوباوه دیده پوشی نمایند .

 

گرفتن حضانت فرزند از پدر

گرفتن حضانت فرزند بعد از جدایی زوجین از یکدیگر , حق تقدم نگهداری از خردسال ها تا 7 سال , دختر و پسر به عهده مامان خواهند بود . بعد از 7 سالگی فرزندان آن‌ها پایین نگهداری بابا قرار خواهند گرفت . گرفتن حضانت فرزند در شرایطی که پدر و مادر درخصوص حضانت فرزندان با یکدیگر مشکلی داشته باشند , دادگاه در زمینه‌ی حضانت نوپا تصمیم رسمی می‌گیرد .

 

گرفتن حضانت فرزند قابل ذکر است که در صورت اعتیاد بابا ( اعتیاد و . . . ) حضانت فرزند بعد از 7 سالگی به مامان منتقل میشود و این حضانت تا بلوغ فرزندان ادامه خواهد داشت . گرفتن حضانت فرزند بچه بعداز وصال به سن بلوغ میتواند ادامه معاش مامان یا این که بابا را تعیین نماید . گرفتن حضانت فرزند اما بابا مکلف است هزينه ها و هزينه هاي ذی‌ربط را تا زماني كه فرزندان پایین نگهداری مامان می‌باشند تأمين كند .

 

گرفتن حضانت فرزند از مادر

گرفتن حضانت فرزند طبق ماده 29 ضابطه حمایت از خانواده , دادگاه مکلف است در رابطه حضانت فرزندان در هر جور جدایی تصمیم گیری نماید . در صورتی‌که زن و شوهر خواستار جدایی توافقی باشند گرفتن حضانت فرزند و دختر کمتر از 9 سال و پسر کمتر از 15 سال داشته باشد , می بایست راجع‌به حضانت فرزندان , میزان دیدار طرف مقابل با فرزندان , پرداخت هزینه حفظ و محافظت توافق نمایند . میزان حفظ

طبق ضابطه جدایی و سرپرستی , حضانت فرزند از مامان دوباره گرفته شده و به بابا واگذار می شود . البته در صورت جدایی , با رضایت متقابل همسران , فرزندان ممکن است بعداز وصلت هم زیر محافظت مامان باشند .

گرفتن حضانت فرزند قبل از طلاق

طبق ضابطه , در صورت مرگ یکی‌از پدر و مادر , ​​حضانت فرزند به عهده بابا یا این که مامان زنده است . یعنی در صورت فوت بابا , مامان حضانت فرزند را به عهده خواهد گرفت . گرفتن حضانت فرزند ولی درصورتی که دادگاه مامان را به التماس قیم تحمیلی , حضانت ضروری را درخصوص نوباوه نداند , حضانت کنسل می شود .

 

در صورت فوت هر دو پدر و مادر بچه , مسئولیت حفظ از نوباوه بر عهده پدربزرگ پدری است . گرفتن حضانت فرزند در غیاب پدربزرگ پدری , اقوام بعدی این مسئولیت را به نوبه خویش به ارث میبرند .

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardmobil ödeme bozdurmabuy verified stripe accountsu tesisatçısıhtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme