چطور می توان از عفونت واژن جلوگیری نمود؟

یکی از شایع ترین عفونت ها در بین بانوان، عفونت واژن یا واژینیت است که در صورت بی توهی و نادیده گرفتن منجر به خطرات جدی در زنام میشود. بدین جهت تشخیص به موقع، درمان و پیشگیری از آن بسیار حائز اهمیت می باشد. در این مقاله قصد داریم تا شنا عزیزان را با روش های پیشگیری از عفونت واژن آشنا سازیم پس با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

 

علائم وجود عفونت واژن

طبیعتا هر بیماری با توجه به سطح قرار گیری آن دارای علائمی است. عفونت واژن نیز دارای علائم زیر می باشد:

خارش، درد و سوزش هنگام ادرار، وجود ترشحات غلیظ و بد بود، تغییر در میزان ترشحات واژن، هرگونه تغییر در رنگ و بوی ترشحات واژن و … از جمله علائم شایع وجود عفونت در واژن می باشد. در صورت داشتن دو یا چند علامت به دکتر متخصص مراجعه کرده و پروسه درمان را شروع کنید.

چطور می توان از عفونت واژن جلوگیری نمود؟

 

روش های جلگیری از عفونت واژن

مسلما میتوان از عفونت واژن همچون بروز دیگر بیماری ها جلوگیری کرد. توجه به برخی نکات باعث کاهش و یا نبود بیماری خواهد شد پس نکات پیشگیری را بسیار جدی بگیرید. همگان می دانند که پیشگیری بهتر از درمان است چرا که هزینه و استرس کمتری می طلبد و نیز خطرات کمتری دارد. راه های پیشگیری از عفونت واژن به شرح ذیل می باشد:

1_ استفاده از لباس زیر های نخی و یا پنبه: به یاد داشته باشید که هرگز از لباس زیر های پلاستیکی استفاده نکنید. لباس های زیر از جس پلاستیک و یا الیاف نا مناسب سبب بروز عفونت دستگاه تناسلی و در نتیجه عفونت واژن میشود. همیشه لباس های زیر خود را از جنس پنبه و نخی انتخاب نمایید. این الیاف به جلوگیری از بروز عفونت واژن نیر کمک خواهد کرد.

2_ رطوبت را ریشه کن کنید: وجود رطوبت سرمنشاء بروز باکتری و در نتیجه عفونت می باشد. اصلی ترین راه برای جلوگیری از عفونت واژن جلوگیری از مرطوب ماندن بدن تان است. لباس های زیری که دارای الیاف مصنوعی هستند استفاده نکنید.

3_ از نوار های بهداشتی پلاستیکی که امکان تهویه هوا وجود ندارد، استفاده نکنید، شلوار و لباس های چسبان نپوشید. به هنگام انتخاب جوراب شلواری از مدل هایی که دارای پد پنبه هستند برگزینید. به هنگام تهریق، سریعا لباس های خود را تعویض نمایید.

4_ در توالت همیشه بدن خود را از جلو به عقب بشویید. در این حالت امکان ورود باکتری های مقعد به سمت واژن وجود ندارد و مانع برو عفونت واژن میشود.

 

همواره سعی کنید رژیم غذایی مناسب، ورزش و استراحت کافی داشته باشید و لباس هایی با جنس مناسب بپوشید. امید است با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله توانسته باشیم تا اطلاعات موثری داده باشیم.

منبع: https://mangomag.com/%D8%B1%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B9%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86/

 

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinbuy instagram followers with credit cardmobil ödeme bozdurmabuy verified stripe accountsu tesisatçısıhtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme