Félicien Kabuga: از فقر به اتهام سرمایه از نسل کشی در رواندا

صادر شده در: 17/05/2020 - 09:59بروز رسانی: 17/05/2020 - 09:59 Felicien Kabuga دستگیر شد و روز شنبه در پاریس

توسط NEWSPISHGAMANNN در 28 اردیبهشت 1399

صادر شده در: بروز رسانی:

Felicien Kabuga دستگیر شد و روز شنبه در پاریس و حومه افزایش از فقر تبدیل به یکی از رواندا ثروتمندترین مردان قبل گفته با استفاده از ثروت خود را به صندوق این کشور را نسل کشی سال 1994.

تبلیغات

Kabuga پول و اتصالات همچنین کمک به او را به اجتناب از دستگیری برای بیش از 20 سال عنوان کرد و از رواندا به سوئیس سابق زئیر و کنیا است.

اتهام توسط دادگاه کیفری بین المللی برای رواندا (ICTR) با "نسل کشی", "همدستی در قتل عام" و "مستقیم و تحریک به ارتکاب نسل کشی", Kabuga, 84 بود زندگی تحت یک هویت جعلی در خارج از پاریس و افراد نزدیک به او گفت که او فوت کرده است.

او یکی از ترین در جهان-می خواستم فراریان و اغلب به عنوان کسی که مالی سه ماه از قتل عام رواندا از آوریل تا ژوئن سال 1994 که در آن 800,000 نفر قتل عام شدند.

Kabuga پدر و مادر بودند و متوسط کشاورزان و اولین شغل شامل واسطه اقلام درب به درب و فروش سیگار و لباس های مورد استفاده در بازار بومی خود Byumba منطقه در شمال رواندا.

سخت و مصمم کارگر Kabuga سپس با انتقال به کیگالی جایی که او در افتتاح مغازه های مختلف.

با توجه به گزارش های مطبوعاتی او متعلق به یک مزرعه چای, یک آسیاب و املاک و مستغلات از جمله آپارتمان ها و انبارها.

توسط 1994 او گفته شد که به یکی از ثروتمندترین مردان در رواندا و اگر کشاورزان در روستاهای دور افتاده را نجات داد تا پول آنها اغلب با نام مستعار "Kabuga".

در سال 1993 یکی از دختران خود ازدواج پسر از رواندا جمهور Juvenal Habyarimana که ترور باعث نسل کشی سال 1994 از 800000 توتسی و متوسط قومی Hutus.

دختر دیگر ازدواج آگوستین Ngirabatware این کشور برنامه ریزی وزیر بود که محکوم به 30 سال زندان برای نقش خود در منطقه است.

Kabuga نیز شارژ ICTR با دو کمتر اما مرتبط با نسل کشی اتهامات عنوان شده علیه.

او رهبری, دفاع ملی, صندوق که او و دیگر تجار و بازرگانان کمک و که گفته خریداری قمه و لباس برای ارتش و انترهاموه شبه نظامیان هوتو.

"در موقعیت اقتدار Felicien Kabuga بین آوریل و ژوئن سال 1994 کمک به انترهاموه کشتن و آسیب رساندن به افراد شناسایی شده به عنوان توتسی ها توسط سازماندهی جلسات و ... به جمع آوری پول برای خرید اسلحه" به ICTR کیفرخواست خوانده شده است.

ژان Damascene Bizimana دبیر اجرایی کمیسیون ملی برای مبارزه با نسل کشی کرده و گفته است که Kabuga تا به حال بودجه "تن قمه و نارنجک بودند که وارداتی و توزیع شده در سراسر کشور به عنوان سلاح است."

بسیاری از قربانیان هک شد به مرگ با قمه.

پخش تماس برای قتل

علاوه بر این Kabuga کمک به ایجاد بدنام رادیو-تلویزیون Libre des Mille کللینس (RTLM) که تحریک مردم برای انجام قتل در آن پخش می شود.

"Kabuga خدمت به عنوان رئیس جمهور RTLM و به این ترتیب تا به حال عملا و بطور قانونی کنترل, برنامه نویسی, عملیات و امور مالی RTLM," کیفرخواست گفت.

او همچنین متهم به طور مستقیم نظارت انترهاموه قتل عام در Gisenyi شمال غربی رواندا و در کیگالی منطقه, Kimironko.

در جولای سال 1994 Kabuga به دنبال پناه در سوئیس بود اما پرتاب یک ماه بعد.

او با هواپیما به کینشاسا و بعد نقل مکان کرد به کنیا که در آن او موفق به جلوگیری از دستگیری سه تلاش پلیس و ICTR مقامات پس از حکم بازداشت صادر شد در سال 1997.

ایالات متحده ارائه شده پاداشی به مبلغ پنج میلیون در سال 2002 برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری او و تامین یک کمپین رسانه ای در کشور کنیا است که پخش عکس خود را در سراسر کشور است.

در سال 2011 ICTR سازماندهی انجمن ها برای جمع آوری شهادت برای Kabuga نهایی دادگاه در مورد برخی از شاهدان قبل از درگذشت او می تواند بود دستگیر شد.

(AFP)tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن