اف ام آلمان روسیه را تهدید به تحریم بر سر مسمومیت نیروی دریایی کرد

صادر شده در تاریخ: 06/09/2020 - 07:11 وزير امور خارجه آن کشور روز يکشنبه گفت آلمان، رئيس کنونی اتحاديه اروپا،

توسط NEWSPISHGAMANNN در 16 شهریور 1399

صادر شده در تاریخ: 06/09/2020 - 07:11

وزير امور خارجه آن کشور روز يکشنبه گفت آلمان، رئيس کنونی اتحاديه اروپا، در صورت ارائه توضيحی به زودی کرملين، در باره تحريم های احتمالی عليه روسيه بر سر مسموميت الکسی نوالنی بحث خواهد کرد.

تبلیغات
ادامه

نوالنی رهبر اپوزيسيون روسيه ماه گذشته در پروازی مريض شد و پيش از تخليه به برلين در يک بيمارستان سيبری تحت درمان قرار گرفت.

آلمان هفته گذشته گفت «شواهد بی پرده ای» وجود دارد که نشان می دهد دشمن ارشد ولاديمير پوتين رئيس جمهوری روسيه با استفاده از عامل اعصاب دوران شوروی نويچوک مسموم شده است.

هیکو مااس به روزنامه آلمانی بیلد گفت: «اگر در روزهای آینده روسیه به روشن شدن آنچه اتفاق افتاد کمکی نکرد، مجبور خواهیم شد در مورد پاسخ با متحدانمان بحث کنیم.»

وی افزود هر گونه تحریمی که تصمیم گرفته شود باید «هدف» قرار گیرد.

رهبران غربی و بسياری از روس ها از آنچه همديگان ناوالنی می گويند اولين استفاده شناخته شده از سلاح های شيميائی عليه يک رهبر بلندپایه اپوزيسيون در خاک روسيه است، ابراز وحشت کرده اند.

کرملین مسئولیت این حمله را تکذیب کرده است و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه گفته است که آلمان هنوز هیچ یافته ای را با دادستان های مسکو در میان نذارد.

مااس روز يکشنبه گفت در شديدترين اتهاماتی که هنوز از آلمان وارد آمده است، «نشانه های متعددی» وجود دارد که روسيه در پشت مسموميت قرار دارد.

وی می گوید: «ماده مرگباری که ناوالنی با آن مسموم شده است، در گذشته در دست مقامات روسیه پیدا شده است.

وی با اشاره به حمله سال ۲۰۱۸ در شهر سالیسبری انگلیسی گفت: «تنها تعداد کمی از مردم به نوویچوک دسترسی دارند و این سم توسط سرویس های مخفی روسیه در حمله علیه عامل سابق سرگئی اسکریپال مورد استفاده قرار گرفت.»

در مورد این موضوع که تحریم ها می تواند توسط اتحادیه اروپا مورد بحث قرار گیرد، Maas اقدام مربوط به خط لوله مورد مناقشه نورد استریم ۲ را رد نکرد.

متحد مرکل از پرسش های مربوط به تحریم گاز طفره می رود

قرار است پروژه جنجال برانگیز ۱۰ میلیارد یورویی (۱۱ میلیارد دلار) گاز روسیه را به اروپا تحویل دهد، اما به شدت مورد اعتراض آمریکا قرار گرفته است.

"اميدوارم... که روس ها ما را مجبور به تغییر موضع خود در مورد نورد استریم نمی کنند.» مااس افزود که عواقب هرگونه لغو بالقوه این پروژه نیز نیاز به وزن کردن خواهد داشت و بحث در مورد تحریم ها نباید به یک نقطه «کاهش» یابد.

مرکل، حامی خط لوله، گفته است نبايد با پرونده ناوالنی ارتباط داشته باشد و روز شنبه يک عضو ارشد حزب محافظه کار او از پرسش های مربوط به تحريم های احتمالی گاز طفره رفت.

آرمین لاسچت، فرماندار پرجمعیت ترین ایالت آلمان و مدعی پیشرو برای جانشینی مرکل به عنوان نامزد صدراعظم، در پاسخ به این سوال که آیا پرونده ناوالنی به این معنی است که دولت باید در خط لوله تجدید نظر کند، گفت آلمان باید به دنبال پاسخ مشترک با شرکای اتحادیه اروپا باشد.

لاسچت می گوید: «ما به یک پاسخ اروپایی نیاز داریم - نه به تنهایی برویم - که به اروپا اجازه می دهد موضع خود را برای روسیه روشن کند.» "خوب است اگر به یک راه حل مشترک برسیم که تا حد امکان منسجم باشد."

(فرانسه 24 با خبرگزاری فرانسه)tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب