بازگشت وست های زرد چالشی را برای دولت جدید فرانسه فراهم می کند

صادر شده در تاریخ: 12/09/2020 - 11:45 پس از مکث برای قفل شدن کروناویروس و تعطیلات تابستانی، وست های زرد خشم خ

توسط NEWSPISHGAMANNN در 22 شهریور 1399

صادر شده در تاریخ: 12/09/2020 - 11:45

پس از مکث برای قفل شدن کروناویروس و تعطیلات تابستانی، وست های زرد خشم خود را برای یک سری اعتراضات در پاریس و تعدادی دیگر از شهرهای فرانسه در روز شنبه به خیابان ها باز می گردند.

تبلیغات
ادامه

در فرانسه، مدارس برگشته اند و اعتراضات وست زرد هم همینطور. اولین اعتراضات وست زرد از ماه مارس در پاریس و در چند شهر بزرگ استانی آزمونی برای دولت تحت نخست وزیری جدید آن ژان کاست است.

ترس از شیوع دیگری از خشونت در شانزلیزه که در آن تمام تجمعات ممنوع شده است وجود دارد. Shopfronts شده اند بیش از سوار شده اند و موانع نصب شده حتی اگر هیچ اعتراض به طور رسمی مجاز است.

موج دوم کوید یا نه، گیلتس جائونز (وزش های زرد) طرح بازگشت دسته جمعی به خیابان ها و گردونه های فرانسه امروز را طرح ریزی می کنند. تا ساعت ۱۱ صبح ۶۸ دستگیری پیش از نسخه ی نمایشی در پاریس صورت گرفته بود که بیشتر به خاطر حمل سلاح یا موشک بود. راهپیمایی ها نیز در شهرهای استانی برنامه ریزی شده است. 1/7

— جان لیچفیلد (@john_lichfield) یدلایمخیرات 2020 سپتامبر 12

بر اساس صفحه فیس بوک این رویداد، ۲۳۰۰ نفر نشان دادند که هنوز قصد شرکت در این تجمع در شانزلیزه ها را دارند و ۷۰۰۰ نفر علاقه نشان دادند.

به گفته منابع پلیس، انتظار می رود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تظاهرکننده در پاریس، از جمله معترضان بالقوه خشونت آمیز 'بلوک سیاه' باشند.

دو تظاهرات مجاز به انجام در پاریس در فاصله ای از شانزلیزه توسط استان پلیس پاریس (PPP): یکی از محل د لا بورس، در مرکز پایتخت؛ اون يکي از "پلاس واگرام"، در غرب.

دیدیر لالمنت، رئیس پلیس در بی اف ام تی وی گفت: «هیچ تخریب و هرج و مرج بر روی شانزلیزه ها نمی تواند وجود داشته باشد.»

به گزارش PPP، تا ساعت 12 بعد از ظهر روز شنبه 128 دستگیری در پاریس صورت گرفته بود.

در حالی که راهپیمایی های دیگری نیز در استان ها برنامه ریزی شده است، Gérald Darmanin وزیر کشور روز جمعه طرح کلی دکترین جدید دولت را برای حفظ نظم ارائه کرد که باید تضمین امنیت و حق تظاهرات را ممکن کند. از این شنبه نیروهای قانون و نظم از نارنجک دفاعی جدیدی معروف به GMD استفاده خواهند کرد. گفته می شود خطر کمتری نسبت به قبلی مورد استفاده دارد و بر استفاده از آن نظارت خواهد شد. هدف اولیه این سلاح از هم شکستن گروه هایی از مردم است.

چوب دولت فرانسه در اینجا مشخص شده است. نیروهای دولتی ممکن است با توجه به رضایت یک سرپرست از یک تفنگ شلیک پرتابه زیر کشنده (LBD) استفاده کنند. آن ها همچنین ممکن است از یک نارنجک دستی جدید (GMD) برای متفرق کردن مردم استفاده کنند. پس خوبه! نه! https://t.co/2FhfoAgc3p

— S.C. (@sallycopper) سپتامبر 11, 2020

وست های زرد که به نام ژاکت های با دید بالا که می پوشند نامگذاری شده اند، هر شنبه به مدت ۷۰ هفته تا قفل شدن اعتراض می کردند. این جنبش در اواخر سال ۲۰۱۸ ظهور کرد که با افزایش مالیات بر سوخت آغاز شد و به شورش علیه دولت ماکرون افزایش یافت.

آخرین اعتراض بزرگ آن ها در ۱۴ مارس ۲۰۲۰ در آستانه انتخابات محلی بود. این درست سه روز قبل از آن بود که کشور برای کاوید-۱۹ قفل شود. آنها در سرپیچی از ممنوعیت رئیس جمهور ماکرون بر سر تجمعات جمعی بودند.

تقریباً دو سال از اولین اعتراض وست زرد در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ می رسد. تعداد آنها در ابتدا افزایش یافت و سپس ebbed. سوال در حال حاضر این است که آیا آنها دوباره مانند ققنوس از خاکستر افزایش خواهد یافت به عنوان اختلاف اجتماعی بر سر محدودیت های Covid رشد می کند.

(فرانسه 24 با رویترز)

...

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن