استانبول ایاصوفیه بازگشایی به عنوان یک مسجد برای اولین بار در سال 86

صادر شده در: 24/07/2020 - 11:56ویرایش: 24/07/2020 - 12:00 هزاران مسلمان وفادار ساخته شده راه خود را به استان

توسط NEWSPISHGAMANNN در 3 مرداد 1399

صادر شده در: ویرایش:

هزاران مسلمان وفادار ساخته شده راه خود را به استانبول را نقطه عطفی ایاصوفیه در روز جمعه برای شرکت در نماز در سال 86 در ساختار است که یک بار یکی از مسیحیت مهم ترین کلیساهای, پس از آن مسجد و موزه قبل از آن در گمراهی به یک مسلمان محل عبادت.

تبلیغات

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان قرار است برای حضور در مراسم تحلیف نماز داخل ششم-قرن بنای تاریخی همراه با حدود 500 شخصیت های برجسته به عنوان او انجام آنچه او به عنوان "رویای ما جوانان" لنگر در ترکیه جنبش اسلامی است.

هزاران نفر از مردان و زنان از جمله بسیاری از کسانی که سفر از سراسر ترکیه به سرعت پر خاص تعیین شده تفکیک شده مناطق خارج از ایاصوفیه به عنوان بخشی از اولین نماز. چند معترضان در نزدیکی ساختار یک شبه. ده ها تن از نمازگزاران را از طریق یک پاسگاه پلیس با عجله به سمت ایاصوفیه و اجتماعی فاصله شیوه های در محل به علت شیوع کروناویروس بودند که نادیده گرفته, رسانه های ترکیه گزارش شده است.

کلیسای ارتدوکس رهبران در یونان و ایالات متحده در ضمن قرار بود برای رعایت "یک روز عزای عمومی" در مراسم تحلیف نماز.

گمراهی از ایاصوفیه یک کودتا برای رئیس جمهور اردوغان

مسواک زدن کنار بین المللی انتقاد اردوغان از صدور فرمان بازسازی ساختمان نمادین به عنوان یک مسجد در اوایل این ماه در مدت کوتاهی پس از ترک دادگاه عالی حکم داد که ایاصوفیه شده بود به طور غیر قانونی ساخته شده را به یک موزه بیش از هشت دهه پیش. ساختار ذکر شده به عنوان میراث جهانی یونسکو, سایت, تغییر یافته است "گراند ایاصوفیه مسجد."

این حرکت موجب ترس در یونان و ایالات متحده در میان کلیساهای مسیحی بود که به نام اردوغان برای حفظ آن به عنوان یک موزه به عنوان اشاره به استانبول چند میراث دینی و ساختار وضعیت به عنوان یک نماد از مسیحی و مسلمان وحدت. پاپ فرانسیس با ابراز غم و اندوه.

ساخته شده توسط بیزانس امپراتور ژوستین در 537, ایاصوفیه تبدیل شده بود به یک مسجد با 1453 عثمانی فتح استانبول است. مصطفی کمال آتاتورک تاسیس رهبر سکولار جمهوری ترکیه تبدیل ساختار به یک موزه در سال 1934.

اگر چه یک ضمیمه به ایاصوفیه سلطان غرفه شده است و باز به نماز از 1990s مذهبی و ملی گرایان در ترکیه به مدت طولانی آرزو داشت برای حدود 1500 نفر در سال عمارت که توجه آنها را به عنوان میراث سلطان عثمانی محمد Conquerer, به واگردانی به مسجد است.

"این است ایاصوفیه شکستن دور از آن اسارت زنجیر. این بزرگترین رویای جوانان ما" اردوغان گفت: در هفته گذشته. "این آرزوی مردم ما و آن انجام شده است." اردوغان نیز تبدیل آن به یک موزه توسط جمهوری تاسیس رهبران به عنوان یک اشتباه است که در حال جبران است.

در کشور همسایه, زنگ, tolled و پرچم پرواز در نیمه کارکنان در صدها نفر از کلیساها در سراسر کشور در اعتراض به تصمیم به تبدیل ایاصوفیه به مسجد است. کلیسای ارتدکس یونانی رهبر Archbishiop Ieronymos را نگه می دارد یک سرویس خاص در آتن کلیسای بعد جمعه است. کلیساها در, آتن, یونان دومین شهر تسالونیکی نیز سازماندهی vigils.

"امروز یک روز سخت است .. سایه آویزان بر ما با تحول ایاصوفیه به مسجد — چیزی که واقعا شوک مسیحیان سراسر جهان و نه تنها یونانیان" یونانی سخنگوی دولت Stelios Petsas گفت: در مصاحبه با کانال خصوصی تلویزیون باز. "ما هشدار داده اند برای برخی از زمان است که این امر باعث ایجاد یک unbridgeable شکاف بین ترکیه و جهان مسیحی."

تاریخ و سنت های مذهبی از عمدتا یونانی زبان و ارتدوکس مسیحی امپراتوری بیزانس باقی می ماند و با نفوذ در یونان. کلیسا تظاهرات نیز رخ داده است در میان یک فرار اختلاف بین یونان و ترکیه بیش از حقوق و مواد معدنی در شرق مدیترانه با یونانی نظامی در حالت آماده باش بیش از یک برنامه ریزی ترکی دریایی بررسی در آبهای ادعا یونان.

در نیویورک یونانی ارتدوکس قلمرو مذهبی اسقف اعظم از امریکا به نام افتتاحیه نماز "فرهنگی و معنوی اختلاس و تخلف از تمام استانداردهای مذهبی هماهنگی و احترام متقابل است." اسقف اعظم Elpidophoros آمریکا برگزار شد یک جلسه با رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و معاون رئیس جمهور مایک پنس در واشنگتن در روز پنج شنبه به بحث در مورد نگرانی های بیش از گمراهی.

ترکیه قول داده است برای محافظت از ایاصوفیه را در آثار و گفته است که باقی خواهد ماند باز کردن برای بازدیدکننده داشته است توسط مسلمانان و غیر مسلمانان خارج از نماز ساعت. ساختار موزاییک تصویر می کشد مسیحی ارقام تحت پوشش با بادبان مانند سفید پرده در طول نماز.

(AP)tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن