اعتراضات علیه وحشیگری پلیس چندین کشته بر جای گذاشت و صدها نفر در بوگوتا مجروح شدند

صادر شده در تاریخ: 11/09/2020 - 00:57 تظاهرکنندگان روز پنجشنبه برای دومين شب در بوگوتا پايتخت کلمبيا به خيابا

توسط NEWSPISHGAMANNN در 21 شهریور 1399

صادر شده در تاریخ: 11/09/2020 - 00:57

تظاهرکنندگان روز پنجشنبه برای دومين شب در بوگوتا پايتخت کلمبيا به خيابان ها ریختند تا با اعتراضاتی عليه وحشيانه پليس که در خشونت فوران کرده و تا کنون ۹ نفر جان خود را از دست داده اند، پيش رو فشار بيارن.

تبلیغات
ادامه

تظاهرکنندگان در اين هفته خاوير اوردونز دانشجوی حقوق، ۴۶ ساله، به مرگ اعتراض می کردند. ویدئویی که به طور گسترده ای توسط دوست اوردونز فیلمبرداری شده بود، پدر دو نفر را نشان می داد که بارها با یک تفنگ بی حس کننده توسط پلیس شوکه شده اند. او بعدها در بیمارستانی درگذشت.

حدود ۳۰۰ معترض بعد از ظهر پنجشنبه بار دیگر در خارج از اداره پلیس در ویلا لوز تجمع کردند، جایی که اوردونز پیش از مرگش در آنجا برده شد و روز چهارشنبه به شدت آسیب دید.

باریستا آلجاندرا پلیدو ۲۵ ساله فریاد زد: «امروز چند نفر را می کشید.» "مقاماتی که باید از ما محافظت کنند ما را می کشند!"

«خوک ها، خوک ها، خوک ها!» جمعیت را شعار می دادند، چرا که مأموران پلیس با سپرهای ضد شورش در مقابل مجسمه ای از مریم باکره ایستادند.

تعدادی به سمت پلیس مونتاژ شده سنگ پرتاب کردند در حالی که دیگران دیوارنگاری را بر روی سپرهای ضد شورش خود اسپری می کردند.

بوگوتا: چندین کشته، ده ها ایستگاه پلیس در اعتراضات سوزانده شدند

از زمان آغاز اعتراضات روز چهارشنبه در بوگوتا و شهر ماهواره ای سواچا، دست کم ۹ نفر در حالی کشته شدند که صدها غيرنظامی و ماموران پليس مجروح شده اند.

کلودیا لوپز شهردار بوگوتا گفت مردم باید تا عصر به خانه های خود بازگردند، تا تنش ها را کاهش دهند.

لوپز در یک پخش زنده فیس بوک گفت: «اگرچه در بوگوتا منع رفت و آمد وجود ندارد، اما ما می خواهیم که تا ساعت هفت، همه کسانی که می توانند، لطفاً در خانه بمانند.»

با این حال در حالی که ساعت هفت به تظاهرکنندگان نزدیک می شد، سنگ ها و بطری ها را به سوی پلیس پرتاب می کردند و با تابلوی جاده ای از هم دور به پنجره های ایستگاه حمله می کردند و جلوی را برای مدت کوتاهی روشن می کردند.

پلیس با گاز اشک آور و نارنجک های فلش بنگ پاسخ داد و معترضان را در حال دویدن فرستاد.

دفتر شهردار می گوید بیش از ۶۰ نفر دچار جراحات مربوط به اسلحه شدند. لوپز ناآرامی ها را با بدترین روزهای درگیری مسلحانه کلمبیا مقایسه کرد.

برای کسانی که تعجب چه اتفاقی می افتد در کلمبیا / چرا #ColombiaLivesMatter روند : اعتراضات امروز در Bogotá پس از یک ویدیو ویروسی نشان داد دو افسر پلیس ضرب و شتم و تسر راننده تاکسی 44 ساله به مرگ در روز سه شنبه فوران کرد. در اینجا برخی از تصاویر در حال گردش از امشب pic.twitter.com/QInojYajX1

— میگل سالازار (@miguelxsalazar) سپتامبر 10, 2020

ویدئوی اوردونز او را نشان می دهد که توسط ماموران پلیس به زمین چسبیده و اوایل روز چهارشنبه در حالی که التماس می کند، «لطفاً، دیگر نه» مورد شوک های الکتریکی متوالی قرار گرفت.

پليس می گويد اوردونز در نقض قوانين دور شدن کروناویروس، در خيابان با دوستانش الکل می نوشد. او را به یک ایستگاه پلیس در غرب بوگوتا بردند.

دولت می گويد دو افسر مظنون به دست داشتن در سوء استفاده ادعا شده از اوردونز در انتظار تحقيقات به حال تعليق درآمده اند.

خانواده اوردونز خواستار عدالت و اعتراض مسالمت آمیز شدند.

شوهر خواهرش الیانا مارسلا گارزون به خبرگزاری رویترز گفت: «او توسط ماموران پلیس به قتل رسید.» "ما نمی خواهیم (مرگ) در یک کشور در حال حاضر پر از درگیری، ما عدالت می خواهیم."

گارزون گفت اصلاحات پلیس مورد نیاز است، به ویژه برای آینده کودکانی مانند برادرزاده های بی پدر او که اکنون بی پدر است.

او می گوید: «من نمی خواهم آنها بزرگ شوند و احساس کنند که عدالت در این کشور وجود ندارد.» "من می خواهم آنها را به رشد دانستن قوانین دنبال می شود."

ايوان دوک رئيس جمهوری آمريکا گفته است سوء استفاده از اقتدار را نبايد تحمل کرد، اما دولت خواستار آن شد که کلمبياها ماموران پليس را «ننگ» نزنند و درخواست آرامش کردند.

وزارت دفاع می گويد پليس بوگوتا با ۱۶۰۰ افسر ديگر تقويت خواهد شد که بيش از نيمی از آنها از مناطق ديگر خواهند آمد و ۳۰۰ سرباز.

تلاش اتحادیه های کارگری در اوائل هفته جاری برای احیای اعتراضات دسته جمعی سال گذشته علیه سیاست های اقتصادی و اجتماعی دوک، پاسخ تپید را در میان محدودیت های جاری کروناویروس به دست آورد.

اما مرگ اوردونز می تواند به خشم مجدد عليه پليس دامن زد که سال گذشته پس از مجروح شدن مرگبار يک معترض نوجوان توسط پرتابه جوخه ضد شورش مورد انتقاد گسترده قرار گرفت.

(رویترز)

...

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن