روش‌های بهبود سرعت لود سایت برای رتبه بندی بهتر در گوگل

روش‌های بهبود سرعت لود سایت برای رتبه بندی بهتر در گوگلدر عصر دیجیتال کنونی، سایت‌های خوب و سریع را رتبه بندی

توسط مدیر سایت در 29 خرداد 1402

روش‌های بهبود سرعت لود سایت برای رتبه بندی بهتر در گوگل

در عصر دیجیتال کنونی، سایت‌های خوب و سریع را رتبه بندی بهتر می‌کنند و نزدیک‌تر به هدف اصلی خود یعنی جذب ترافیک و جذب مشتری می‌شوند. همچنین، با یک سایت سریع و کارآمد، خدمات خود را به صورت بهینه به مشتریان ارائه می‌دهید. در این مقاله، به بررسی روش‌هایی که به‌کمک آن‌ها می‌توانید سرعت لود سایت خودرا افزایش دهید و رتبه‌بندی بهتری در گوگل داشته باشید، می‌پردازیم.

1. وردپرس را به‌روز کنید

اگر از وردپرس برای ساخت وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، بسیار مهم است که همیشه به‌روز باشید. هدف از این کار، به هم‌ ریختگی‌های نرم‌افزاری را از بین بردن است. با به‌روزرسانی‌های منظم، می‌توانید سرعت لود سایت خود را بهبود بخشید.

2. خرید سرویس‌های شرکت‌های ذخیره‌سازی محتوا (CDN)

شرکت‌های CDN به خدماتی مانند حفظ کپی و صدور تلفیقی محتوا ، همچنین ایجاد پست‌های شما در سراسر جهان می‌پردازند. این شرکت‌ها سرعت لود سایت خود را افزایش می‌دهند و به‌شما اجازه می‌دهند که عملکرد و سرعت سایت خود را به بهترین شکل بهینه کنید.

3. به حجم عکس‌های خود توجه کنید

افزایش حجم عکس‌هایی که در وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، باعث کاهش سرعت لود سایت می‌شود. بنابراین، باید متناسب با نیاز خود، از حجم عکس‌هایی استفاده کنید که به سرعت لود سایت شما تاثیر منفی نداشته باشد.

4. استفاده از افزایش بیشتر نرخ برگشت سایت.

استفاده از افزایش بیشتر نرخ برگشت سایت شما در گوگل، به شما اجازه می‌دهد تا سرعت لود سایت خودرا به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهید. به عبارت دیگر، هر وقت کاربران به سایت شما می‌روند و بلافاصله برمی‌گردانند، سرعت لود شما کاهش می‌یابد. نرخ برگشت پایین بدین معنا نیست که صفحات اشتباهی را باز کرده‌اید، بلکه بدین معنا است که محتوای خودرا به خوبی پیشنهاد می‌دهید.

5. استفاده از کدهای جاوا اسکریپت کمتر

برخی اجزای سایت‌ شما با استفاده از کدهای جاوا اسکریپت طراحی شده‌اند. اگر خلفیاتی در از پوشش جاوا اسکریپت برای بازیابی مشکلات سایت شما وجود داشته باشد، باید پیش از استفاده از آنها اطمینان حاصل کنید که واقعاً نیاز دارید و بدون ضرر قابل توجه برای عملکرد سایت خود هستید.

6. بهره‌گیری از ویدئو‌های اختیاری

بهره‌گیری از ویدئو‌های اختیاری برای استفاده در وب‌سایت شما، می‌تواند به شما کمک کند تا بر زمان بارگذاری صفحات کار کنید. با استفاده از فایل‌های ویدئویی مانند YouTube، می‌توانید سریعتر بارگذاری پست‌های وب‌سایت خودرا افزایش دهید.

7. استفاده از أبزار‌های بهینه‌سازی تصویر

در عصر دیجیتال ما، چهارچوب‌های قدرتمند بهینه‌سازی تصویر برای استفاده در وب‌سایت های خود در دسترس هستند. این eoptimizing، راه‌حل‌های متعددی را برای استفاده از تصاویر در قالب شمایل‌های آنلاین، توسعه کرده‌اند. با استفاده از این ابزارها، می‌توانید تصاویر خودرا به حداکثر تصحیح کنید و بارگذاری تصویر خودرا به بهترین شکل ممکن بهبود ببخشید.

8. بهره‌گیری از یک شبکه توزیع محتوا (CDN) متعهد

استفاده از یک شبکه توزیع محتوا (CDN) متعهد به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید کنترل کنترلی بر محتوای سایت شما داشته باشید. باید به این شکل دوباره بهره ببرید که شما سرعت بالاتری را مشاهده می‌کنید و در نهایت، به‌عنوان سایت‌ خیلی بهتر در بازار قرار دارید.

در نهایت، به‌طور خلاصه، با استفاده از این گام‌های کمک‌کننده، می‌توانید بهبود عملکرد و سرعت لود سایت خودرا به بهترین شکل بهینه کنید و رتبه‌بندی بهتری در گوگل داشته باشید.بهینه‌سازی تصاویر


بهینه‌سازی تصاویر: روش‌ها و فنون

تصاویر در دنیای دیجیتال اطلاعات بسیار مهمی هستند و در بسیاری از شبکه‌ها و برنامه‌های کاربردی به‌صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرارمی‌گیرند. اما تصاویر باید یک سری اصول بهینه‌سازی را دنبال کنند تا به‌منظور بهبود سرعت بارگذاری و کیفیت استفاده شوند. در این مقاله به بررسی روش‌ها و فنون بهینه‌سازی تصاویر پرداخته‌ایم.

در بخش اول مقاله، به بررسی فرمت‌های تصویر پرداخته‌ایم و نحوه‌ی انتخاب فرمت مناسب برای تصاویر را بیان کرده‌ایم. همچنین در این بخش، به بررسی عملکرد فرمت‌های مختلف پرداخته‌ایم و نحوه‌ی کاهش حجم تصاویر در هر فرمت را بیان کرده‌ایم.

در بخش دوم، به نحوه‌ی بهینه‌سازی تصاویر برای کاهش حجم آن‌ها پرداخته‌ایم. در این بخش به بررسی روش‌های کاهش حجم تصاویر به صورت پیش‌فرض، کاهش حجم تصاویر به وسیله‌ی تغییر اندازه و به کمک خلاقیت و حرفه‌ای بودن عکاس ویرایشگر پرداخته‌ایم.

در بخش بعدی، به نحوه‌ی بهینه‌سازی تصاویر برای بهبود سرعت بارگذاری آن‌ها پرداخته‌ایم. در این بخش به بررسی کاهش زمان لود تصاویر توسط بهینه‌سازی کد و بهینه‌سازی تصاویر به وسیله‌ی CDN پرداخته‌ایم.

در بخش اخیر، به بررسی بهترین شیوه‌ی بهینه‌سازی تصاویر و استفاده از آن ها به‌ترتیب مهمی که در مورد کاهش حجم تصاویر، بهبود سرعت بارگذاری و حفظ کیفیت باید در نظر گرفته شود، پرداخته‌ایم.

در نهایت، در صفحه فرعی، منابع مهم برای بهینه‌سازی تصاویر در وب ارائه شده است.

کاهش حجم فایل‌های CSS و JavaScript


کاهش حجم فایل‌های CSS و JavaScript

در طراحی وب‌سایت‌ها، فایل‌های CSS و JavaScript از اهمیت بالایی برخوردارند، زیرا در تعیین حرکت، رفتار و ظاهر صفحات وب نقش بسیاری دارند. با این حال، فایل‌هایی که برای استفاده در وب‌سایت‌ها ایجاد می‌شوند، معمولاً حجیم هستند و می‌توانند زمان بارگیری صفحات را بیشتر کنند. در این مقاله با ورود به جزئیات بیشتر، به راه‌های کاهش حجم فایل‌های CSS و JavaScript می‌پردازیم.

۱. ساده سازی کدهای CSS و JavaScript

یکی از مهم‌ترین راه‌های کاهش حجم فایل‌های CSS و JavaScript، ساده سازی کدها است. با مرور کدهای CSS و JavaScript، باید بررسی کنید که آیا تمام بهینه‌سازی‌های ممکن را انجام داده‌اید؟ از جمله دستورهایی که می‌توان در کدهای CSS و JavaScript استفاده کرد، کم کردن فاصله و نشانگرهای نادرست، حذف کدهای تکراری و….

۲. استفاده از دست‌کم حجم

در طراحی و پیاده سازی فایل‌های CSS و JavaScript، اهمیتی که دارند، باعث شده‌است که این فایل‌ها به سبب تعدد آن‌ها، بتوانند مقدار قابل توجهی حجم داشته باشند. زمانی که فایل CSS خود را نوشتید، تلاش کنید تا به اندازه کافی کوچک باشد. یعنی از ترفندهای ریزی مانند خلاصه کردن خطوط کامنت های بی‌مورد در کد CSS. همچنین، برای اضافه کردن فایل‌های CSS و JavaScript، بهتر است از پلاگین‌هایی مانند GZip Compression استفاده کنیم.

۳. خلاصه سازی CSS و JavaScript

یکی دیگر از راه های افزایش سرعت سایت ، استفاده از خلاصه شده های CSS و JavaScript است. خلاصه شده ها کدهای CSS و JavaScript هستند که بصورت یکپارچه‌تر و کوتاه تر نوشته شده اند و استفاده از انها باعث کاهش حجم فایل‌ها می‌شود. تحلیلگر CSS و JavaScript ، با خلاصه سازی کدهای CSS و JavaScript برای شما کمک می کند تا کد کوتاه و بالغ را در بیشترین ظرفیت ذخیره کنید.

۴. استفاده از CDN

یکی دیگر از راه‌های بهبود سرعت وب‌سایت، استفاده از CDN می‌باشد. CDN یک بستر توزیع‌کننده محتوا است که محتوا را به صورت همزمان بین سایت، شبکه و پایگاه‌دادههای مختلف توزیع می‌کند. با داشتن CDN، فایل‌های CSS و JavaScript به طور خودکار به طور موثری از سرویس خارجی فشرده می شوند و باعث کاهش حجم فایل ها می شوند.

در نهایت، با صرف کمی زمان و تلاش، می‌توانید فایل‌های CSS و JavaScript خود را بهبود دهید و سایت خود را با افزایش سرعت و عملکرد بهتری بهبود ببخشید.

فشرده‌سازی فایل‌های صفحه وب


فشرده‌سازی فایل‌های صفحه وب

فشرده‌سازی فایل‌های صفحه وب در واقع روشی است که برای کاهش حجم فایل‌های صفحات وب استفاده می‌شود. این روش باعث افزایش سرعت بارگیری صفحات وب، کاهش مصرف پهنای باند و بهبود تجربه کاربران می‌شود.

روش‌های فشرده‌سازی

در فشرده‌سازی فایل‌های صفحه وب دو روش عمده وجود دارد:

1- فشرده‌سازی همانند gzip: در این روش، فایل‌های صفحه وب با استفاده از فشرده‌سازی gzip در سمت سرور فشرده می‌شوند.برای کار با gzip، باید مطمئن شوید که سرور شما این روش را پشتیبانی می‌کند.

2- فشرده‌سازی تصاویر: حجم تصاویر یکی از عوامل اصلی در بزرگی حجم صفحه وب است. در این روش، تصاویر با استفاده از روش‌های فشرده‌سازی تصویر، مانند WebP یا JPEG 2000، فشرده می‌شوند. این روش باعث بهبود سرعت بارگیری صفحات وب و همچنین کاهش مصرف پهنای باند می‌شود.

روش هایی برای بهبود فشرده‌سازی

برای بهبود فشرده‌سازی صفحات وب، می‌توان از روش‌های زیر استفاده کرد:

- حذف فایل‌های غیر ضروری و کاهش تعداد درخواست‌های HTTP

- کاهش حجم فایل‌های CSS، HTML و JavaScript با استفاده از روش‌های فشرده‌سازی

- استفاده از تصاویر با کیفیت پایین‌تر و فشرده‌سازی آن‌ها با استفاده از روش‌های فشرده‌سازی تصویر

به‌علاوه، بهتر است از ابزارهایی مانند Google PageSpeed Insights یا GTmetrix برای بررسی کیفیت و سرعت صفحات خود استفاده کنید تا بتوانید بهبودهای لازم را اعمال کنید.

نتیجه گیری

فشرده‌سازی فایل‌های صفحه وب ابزاری کاربردی است که باعث بهبود سرعت بارگیری صفحات وب، کاهش مصرف پهنای باند و بهبود تجربه کاربران می‌شود. با رعایت روش‌های صحیح و استفاده از ابزارهای مختلف، می‌توانید فشرده‌سازی صفحات وب خود را بهبود دهید.

استفاده از CDN برای بارگیری سریع محتوای وب


استفاده از CDN برای بارگیری سریع محتوای وب

CDN یا شبکه توزیع محتوا، یک راه‌حل برای بهبود سرعت بارگیری وب سایت‌ها و سرویس‌های آنلاین است. استفاده از CDN، بارگیری محتوا را به شبکه‌ی توزیع شده‌ای از سرورها که در نقاط مختلف دنیا قرار دارند منتقل می‌کند. با این روش، محتوا به بستری نزدیک‌تر به کاربر ارسال می‌شود و به این شکل زمان لود صفحه کاهش پیدا می‌کند.

به طور معمول، CDN‌ها دارای بخش‌های مختلفی مثل سرویس‌دهی DNS، بارزیابی، کش، درهم‌سازی، و جابجایی مسیر در شبکه هستند. این ابزار‌ها باعث بهبود عملکرد وب سایت‌ها شده‌اند. در ادامه نکات مهمی در استفاده از CDN برای بارگیری سریع محتوای وب بررسی شده‌اند.

1- شبکه های CDN تمامی نقاط جهان را پوشش می دهند

استفاده از CDN، به شما کمک می کند تا محتوای سایت خود را به صورتی نزدیک به کاربران خود در نقاط مختلف جهان قرار دهید. بدین ترتیب، زمان لود صفحه کاهش پیدا می کند و کاربران، سایت شما را در طولانی مدت بازدید خواهند کرد.

2- CDN ها کارخانه‌های کش محتوای وب هستند

بخش بسیار مهمی از استفاده از CDN، کش محتواست. با استفاده از کش های بهینه‌ی این CDN ها، شما می توانید محتوای سایت خود را برای صرفه جویی در زمان لود سایت، کاهش حجم شبکه و بهینه سازی محتوا، به طریق بهتری توزیع کنید.

3- شبکه های CDN، درهم سازی محتوا را کارا می کنند

در هنگامی که شما محتوایی را به عنوان فایل‌های CSS، JavaScript و تصاویر برای دیدار کاربر از سایت ارسال می کنید، این CDN ها ابزاری فوق العاده برای درهم سازی محتوا هستند. در نتیجه، حجم فایل‌هایی که کاربران شما باید برای دیدار سایت شما بارگیری کنند بسیار کاهش پیدا می کند، به همین دلیل خدمات ‌CDN، وب سایت های سریعی را به کاربران‌ خود ارائه می کنند.

4- جابجایی مسیر

در اکثر موارد، وب سایت های بزرگ و پربازدیدی از شبکه‌های CDN برای بهبود ارتباط با کاربران خود استفاده می کنند. CDN با جابجایی مسیر شبکه، به شما کمک می کند تا به صورت بهینه‌ای، محتوای وب را به کاربران خود ارائه دهید.

با توجه به مزایای مذکور، استفاده از CDN، یکی از بهترین راه حل های بهینه سازی وب سایت هاست. به این ترتیب، شما می توانید دیدار کاربران خود را بهبود بخشید و تجربه بهتری برای آنها خلق کنید.

بهینه‌سازی سرور وب


بهینه‌سازی سرور وب: تکنیک‌ها و روش‌ها

سرعت بارگذاری وب سایت‌ها برای کاربران بسیار مهم است. به عنوان مالک یا مدیر سایت، شما باید مطمئن شوید که سرعت بارگذاری سایت شما ایده‌آل است. بهینه‌سازی سرور وب، به شما کمک می‌کند تا سرعت وب سایت خود را بهبود بخشید.

در این مقاله، به بررسی تکنیک‌هایی می‌پردازیم که می‌تواند به شما در بهینه‌سازی سرور وب کمک کند. این تکنیک‌ها عبارتند از:

1- بهبود کش سرور

2- فشرده سازی فایل ها

3- بهینه‌سازی تصاویر

4- استفاده از CDN

5- بهبود پایگاه داده

6- بهینه‌سازی CSS و JavaScript

7- حذف کد های اضافی

8- بهینه‌سازی محتوای وب سایت

برای بهبود کش سرور، می‌توانید از نرم‌افزارهایی مانند Varnish یا Memcached استفاده کنید. این نرم‌افزارها به شما کمک می‌کنند تا مجدداً دسترسی به صفحاتی که قبلاً باز شده‌اند را سریع‌تر انجام دهید.

در فشرده سازی فایل‌ها، هدف این است که حجم فایل‌ها را کاهش دهید، تا بتوانید آن‌ها را سریع‌تر بارگذاری کنید. برای این منظور، می‌توانید از نرم‌افزارهایی مانند Gzip استفاده کنید.

بهینه‌سازی تصاویر، عبارتند از تغییر اندازه تصاویر، استفاده از فرمت‌هایی مانند JPEG و به حداقل رسانیدن تعداد تصاویری که در صفحه استفاده می‌کنید.

استفاده از CDN، به شما کمک می‌کند تا فایل‌های سایتتان را با نزدیک‌ترین سرور به مشتریان خود تحویل دهید، این قابلیت باعث می‌شود تا پهنای باند پایینی که مورد نیاز سایت شما برای برقراری ارتباط با تمام مشتریانتان استفاده می‌شود، کاهش یابد.

بهبود پایگاه داده، از دیگر راهکارهایی است که می‌تواند به شما در بهبود سرعت سایت کمک کند. می‌توانید از ابزارهایی مانند MySQLTuner استفاده کنید تا پایگاه داده خود را به بهترین حالت رسانده و بارگذاری سریع‌تری را به مشتریان خود ارائه دهید.

بهینه‌سازی CSS و JavaScript در وب سایت شما، تاثیر زیادی روی سرعت بارگذاری صفحات دارد. می‌توانید از ابزارهایی مانند CSSNano و UglifyJS استفاده کنید تا فایل‌های CSS و JavaScript را بهینه‌سازی کنید.

حذف کد های اضافی، از میان راهکارهایی است که ممکن است باعث بهبود سرعت بارگذاری صفحات شما شود. کد هایی که در برنامه هایی همچون WordPress و Drupal به وجود می‌آیند، می‌توانند مانع از بهینه‌کردن وب سایت شما شوند. می‌توانید از ابزارهایی مانند WP Minify و Autoptimize استفاده کنید تا این کد های اضافی را حذف کنید.

بهینه‌سازی محتوای وب سایت نیز می‌تواند به شما در بهبود سرعت بارگذاری صفحات کمک کند. می‌توانید خلاصه محتوای هر صفحه را در فایل‌های HTML ذخیره کنید، تا بتوانید آن‌ها را سریعتر بارگذاری کنید.

در نهایت، بهینه‌سازی سرور وب از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای بهبود سرعت بارگذاری وب سایت خود انجام دهید. با اجرای تکنیک‌هایی مانند بهبود کش سرور، فشرده‌سازی فایل‌ها، بهینه‌سازی تصاویر، استفاده از CDN، بهبود پایگاه داده، بهینه‌سازی CSS و JavaScript، حذف کد های اضافی و بهینه‌سازی محتوا، می‌توانید سرعت بارگذاری صفحات خود را بهبود بخشید.


seo
سئو

منبع
آخرین مطالب