'Ayouni' فیلم مستند قرار می دهد که یک چهره به سوریه را به زور ناپدید شد

صادر شده در: 26/06/2020 - 18:07اصلاح: 26/06/2020 - 18:07 برنده جایزه فلسطینی مدیر یاسمین Fedda آخرین مستند "

توسط NEWSPISHGAMANNN در 6 تیر 1399

صادر شده در: اصلاح:

برنده جایزه فلسطینی مدیر یاسمین Fedda آخرین مستند "Ayouni", میریزد نور در سوریه مجبور ناپدید شدن از طریق صمیمی داستان نورا بیوه cyber-فعال Bassel Safadi و Machi, خواهر, ایتالیایی, کشیش پائولو dall'oglio که ربوده شد در رقه در سال 2013 که محل ناشناخته است.

تبلیغات

"من نمی دانم اگر او زنده است. من نمی توانم مطمئن شوید که او مرده است. تا زمانی که من دیدن بدن خود را, من می توانم سوگواری او گفت:" نورا قاضی که آموخته در ماه اوت سال 2017 که شوهرش Bassel Khartabil Safadi شده بود اعدام پنج سال پس از او بازداشت شد و در دمشق و دو سال بعد از آن ناپدید شد. اما او می داند هیچ چیز دیگری. نه در آن و نه زمانی و نه چگونه: "با تفنگ ؟ روز یا شب؟" برای سال 38 ساله سوریه وکیل و فعال حقوق بشر شده است سفر در سراسر جهان در جستجوی پاسخ و "اساسی ترین حق برای خداحافظی به شوهر من".

قاضی سهام این سوال که او امد و شد زیاد در "Ayouni", Fedda آخرین مستند که در دسترس خواهد بود برای پخش در 1 جولای. فلسطینی فیلمساز برای نامزد بافتا و سازنده چندین فیلم درباره, سوریه, جایی که او صرف دوران کودکی خود فیلم برداری قاضی در تلاش خود را برای پیدا کردن پاسخ در مورد او وجود ندارد ، Fedda نیز به دنبال Immacolata – شناخته شده به عنوان "Machi" خواهر پدر پائولو dall'oglio. دومی کشیش ایتالیایی که در سال 1980 تاسیس کاتولیک سوریه صومعه Mar Mûsa شمال دمشق شد و بعد از آن ربوده شده در رقه توسط گروه دولت اسلامی در جولای 27, 2013. او نه شنیده شده است از آنجا.

مانند Safadi و dall'oglio حدود 100000 نفر بوده است به زور ناپدید شد و پس از دستگیر شدن توسط بشار اسد و یا ربوده شده توسط شبه نظامیان مسلح از جمله گروه دولت اسلامی از آغاز درگیری ها در سوریه در سال 2011 به گفته سازمان عفو بین الملل.

یک مولف این فیلم در مورد پیچیدگی احساسات

""Machi" Dall'Oglio holds a photo of his brother, Father Paolo Dall'Oglio, kidnapped in Syria in 2013 by the Islamic State group and missing ever since.
""Machi" dall'oglio دارای یک عکس از او و برادر پدر پائولو dall'oglio ربوده شده در سوریه در سال 2013 توسط گروه دولت اسلامی و از دست رفته بوده است. © Ayouni یاسمین Fedda 2020

برای شش سال Fedda فیلم برداری این دو زن که نمی دانید هر یک از دیگر, اما آورده بودند با هم مشترک تراژدی. "من تا به حال شروع یک پروژه در پدر dall'oglio یکی از دوستانم زمانی که ما یاد گرفتیم از آدم ربایی است. فیلم من پس از آن در زمان های مختلف به نوبه خود" کارگردان گفت: فرانسه 24. از عراق به ایتالیا از طریق لبنان و انگلستان, او خود را ثبت, اسرار, اشک و پرسش های خود را و فیلم برداری خود را مبارزه برای حقیقت و عدالت است.

"من سعی کردم به گرفتن پیچیدگی احساسات خود را. در شش سال وجود داشته است و در مراحل مختلف اعم از خشم به امید اما جستجو برای حقیقت همیشه آنها را نگه داشته, رفتن," Fedda گفت. به عنوان Machi به او گفت برادر آدم ربایان در یک ویدیو ارسال شده در 2014 "ما امیدواریم که به آغوش پائولو اما ما آماده برای سوگواری مرگ او."

نه یک تحقیق روزنامه نگاری – اگر چه آمار تایید شده – و نه یک کمپین حقوق بشر فیلم - هر چند انتشار این فیلم همکاران از جمله عفو بین الملل و طرفدار دموکراسی NGO سوریه کمپین "Ayouni" است که این فیلم از یک مولف. آن است که یک فکری مستند در مورد جنایات جنگی طریق لنز دیده می شود از صمیمی داستان.

"این فقط یک فیلم در مورد سوریه و مجبور ناپدید شدن این فیلم که لمس در موضوعات جهانی" گفت: Fedda.

"عروس و داماد از انقلاب"

"'Ayouni' به معنی چشمان در عربی" Fedda توضیح داد. "اما آن را نیز یک دوره از محبت برای مردم شما را دوست دارم. است بنابراین می توان به عنوان خوانده شده به دو روش: یا آنچه که مردم می بینند و یا به عنوان شهادت از عشق است."

این معنی دوم که متحد نورا و Bassel, "عروس و داماد از انقلاب". این زوج در سال 2011 طی یک ضد اسد تظاهرات در دوما. از طریق ویدئو بایگانی Fedda ما معرفی به Bassel یک فلسطینی-سوری فعال و منبع باز توسعه که نقش برجسته ای در اینترنت رایگان جنبش به ویژه با ایجاد نسخه های عربی ویکی پدیا و مرورگر وب فایرفاکس. "من می خواستم او را به حضور قبل از فیلمبرداری غیاب او" او گفت:.

زن و شوهر مشغول شدم و در سال 2011 قبل از انقلاب تبدیل به جنگ. اگر چه اسد در حال حاضر دستور داد تا ارتش خود را به آتش تظاهرکنندگان نورا و Bassel هنوز هم معتقد تغییر دهید. "ما آمده است یک راه طولانی..." گفتند در آرشیو فیلم. اما در ماه مارس 2012 Bassel دستگیر شد توسط این رژیم است. این زن و شوهر از ازدواج در زندان عدرا در ژانویه 7, 2013 مخفی از سپاه پاسداران است. سپس Bassel ناپدید شده از رادار در 2015 سال که او در آن گفته بود اعدام شد. گفته می شود. نورا آموخته است به یاد بگیرند برای زندگی با عدم قطعیت بوده ولی امان در تلاش های خود برای پیدا کردن آنچه اتفاق افتاده است.

دادخواستی علیه نقض حقوق بشر در سوریه

قاضی یک وکیل و موسس NGO Nophotozone فراهم می کند که کمک های حقوقی به خانواده های ناپدید شده صدای ده ها هزار نفر از سوریه خانواده هایی که دیده عزیزان خود را ناپدید می شوند به زندان های این رژیم دمشق. پس از آغاز درگیری ها در سوریه در سال 2011 حدود 100000 نفر بوده است به زور ناپدید شد. در ژوئن 16, قاضی التماس پرونده خود را دوباره قبل از اینکه شورای امنیت سازمان ملل در دعوت از رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی.

"من اینجا هستم تا به شما بگویم در مورد درد و رنج خانواده ها از زور ناپدید اغلب مردان ترک ما زنان به منظور بالا بردن کودکان بدون پدران او گفت:" در یک ویدیو کنفرانس. "من اینجا هستم تا با شما صحبت کنم در مورد نقض بشار اسد که flouts قوانین ما و قانون اساسی ما است. (...) من در اینجا به صحبت کردن با شما در مورد عدم وجود اراده سیاسی برای پایان دادن به آن. من خواهان عدالت هستم و آماده به پرداخت قیمت بالا برای آن است."

Fedda رله تقاضای او سخاوتمندانه و همدلانه مستند. "من خوشحال خواهد بود اگر من فیلم می تواند یک سهم نسبتا به ساخت خود را مبارزه شناخته شده" کارگردان به این نتیجه رسیدند.

این ترجمه شده از مقاله اصلی در فرانسه.tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب