هند Covid -19 مورد بالا 4 میلیون به عنوان ویروس بازدید منطقه روستایی

صادر شده در تاریخ: 05/09/2020 - 15:03 پرونده کروناویروس هند روز شنبه از ۴ میلیون نفر پیشی گرفت و بدبختی در من

توسط NEWSPISHGAMANNN در 15 شهریور 1399

صادر شده در تاریخ: 05/09/2020 - 15:03

پرونده کروناویروس هند روز شنبه از ۴ میلیون نفر پیشی گرفت و بدبختی در منطقه های وسیع این کشور را عمیق تر کرد، جایی که موج ها سیستم مراقبت های بهداشتی کم بودجه را فلج کرده اند.

تبلیغات
ادامه

در ابتدا این ویروس شهرهای گسترده و پرجمعیت هند را ویران کرد. از آن زمان تا تقریباً به هر ایالت کشیده شده است که از طریق روستاها و شهرهای کوچک گسترش یافته است.

با جمعیت نزدیک به 1.4 میلیارد نفر، caseload عظیم هند کارشناسان تعجب آور نیست. پاسخ تاخیری این کشور به این ویروس، دولت را مجبور به اجرای یک قفل سخت گیرانه در اواخر ماه مارس کرد. بیش از دو ماه اقتصاد مصراع باقی ماند و برای کارکنان بهداشتی وقت خرید تا برای بدترین حالت آماده شوند.

اما با افزایش هزینه محدودیت ها، مقامات چاره ای جز بازگشایی کسب و کارها و فعالیت های روزمره ندیدند.

بیشتر موارد هند در ایالت مهاراشترای غربی و چهار ایالت جنوبی تامیل نادو، آندرا پرادش، تلانگانا و کارناتاکا است. اما موج های جدید در جای دیگری ظاهر می شوند.

۸۶٬۴۳۲ مورد اضافه شده در ۲۴ ساعت گذشته مجموع هند را به ۴٬۰۲۳٬۱۷۹ مورد سوق داد. به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، برزیل 4 میلیون و 091 هزار و 801 عفونت را تایید کرده است، در حالی که آمریکا 6 میلیون و 200 هزار و 186 مورد داشته است.

وزارت بهداشت هند روز شنبه همچنين از مرگ ۱۰۸۹ نفر در مجموع ۶۹۵۶۱ نفر خبر داد.

حتی با افزایش آزمایش در هند به بیش از یک میلیون نفر در روز، اتکای رو به رشد به غربالگری برای آنتیژن ها یا پروتئین های ویروسی مشکلات بیشتری را ایجاد می کند. این آزمایش ها ارزان تر هستند و نتایج سریع تری به دست می دهند اما به اندازه دقیق نیستند. خطر این است که آزمایش ها ممکن است به دروغ بسیاری از کسانی را که به ویروس آلوده هستند روشن کند.

در اوتار پرادش، پرجمعیت ترین ایالت هند با یک سیستم مراقبت های بهداشتی محدود، وضعیت در حال حاضر گریم است. با مجموع ۲۵۳٬۱۷۵ مورد و ۳۷۶۲ مرگ و میر، ایالت هاللند به یک موج اجتناب ناپذیر و با کمبود تخت های بیمارستانی و دیگر زیرساخت های بهداشتی خیره شده است.

سوجاتا پراکاش، پرستار پایتخت ایالت، لاکنو، به تازگی آزمایش مثبتی برای ویروس کرونا انجام داده است. اما بخش بیمارستانی که در آن کار می کرد با پشتکار پذیرش او را رد کرد زیرا تخت خالی وجود نداشت. او بیش از 24 ساعت در خارج از بخش جراحی صبر کرد، نشسته بر روی صندلی بیماران، قبل از او یکی اختصاص داده شد.

شوهر پراکاش، ویوک کومار می گوید: «دولت می تواند گلبرگ های گل را به نام رزمندگان کرونا روی بیمارستان ها دوش بگیرد، اما آیا دولت نمی تواند تختی را فراهم کند که همان جنگجو به یکی نیاز داشته باشد؟»

بقيه خيلي خوش شانس نبودن

هنگامی که روزنامه نگار امریت موهان دوبی در این هفته گذشته بیمار شد، دوستانش برای آمبولانس به اداره محلی زنگ زدند. دو ساعت دیر رسید و تا زمانی که دوبی به بیمارستان برده شد، درگذشت.

ظفر ارشد، همکار این روزنامه نگار می گوید: «اگر آمبولانس به موقع می رسید، می توانستیم اموریت را نجات دهیم.»

در مهاراشترای روستایی، بدترین ایالت آسیب دیده با ۸۶۳٬۰۶۲ مورد و ۲۵٬۹۶۴ مورد مرگ و میر، پزشکان گفتند اقداماتی مانند پوشیدن ماسک و شستن دست ها اکنون تا حد زیادی کنار گذاشته شده است.

دکتر اس پی کلانتری، مدیر بیمارستانی در روستای سواگرام می گوید: «اکنون خستگی رفتاری وجود دارد که در آن قرار دارد.»

وی گفت چند هفته گذشته اين نکته را به خانه رانده است که ويروس از شهرهای هند به روستاهای آن نقل مکان کرده است.

کلانتری گفت: بدترین آن هنوز نرسیده است. "هیچ نوری در انتهای تونل وجود ندارد."

(AP)

...

tinyurlv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب